20 зареєстрованих хворих на дифтерію в Україні, з яких 18 – протягом жовтня. Така статистика небезпечної інфекційної недуги, яка цьогоріч має шанс перерости в епідемію. Області, у яких уже злягли хворі: Луганська, Хмельницька, Закарпатська, Тернопільська та Київська. Ескулапи б’ють на сполох і кажуть - дифтерія підкошує українців через низький відсоток вакцинації як дорослого так і дитячого населення. А ще медики бояться, щоб не повторився сценарій 90-х років, коли недуга сотнями вкладала на лікарняні ліжка. Тоді, за даними МОЗ, через масову відмову від вакцинацій Україна пережила епідемію цієї недуги. В 90-х роках на небезпечну інфекційну хворобу захворіли 20 тис. людей, майже 700 померли. Сьогодні рівень вакцинації від дифтерії і далі не всиляє оптимізму: щеплення від недуги по Україні мають менш, як 70% дітей і ще нижчі показники серед дорослих.Ситуацію ускладнює те, що антидифтерійної сироватки в Україні майже немає, її обіцяють тільки завезти.
Трішки оптимістичніші дані з вакцинації в курортному Трускавці. За інформацією головного лікаря ТМЛ Ігора Стасика - план вакцинації від дифтерії для дорослого населення на 2019 р складав 1300 осіб, із них станом на 25 жовтня вакциновано 966 людей, тобто 74,3%. Що стосується дітей – то вакцинацію від дифтерії до року часу отримали 117 малюків (71%) при плані в 165 дітей. Ревакцинацію від дифтерії проведено дітям старшим за рік в кількості 665 осіб (89%) при плані – 745 осіб.
Головний медик Трускавця пан Стасик наголошує, що вакцинація – єдиний спосіб захистити себе від недуги. Навіть якщо вакцинована людина занедужає – то імунізація вбереже її від небезпечних ускладнень дифтерії.