Економіка Криму переживає не найкращі часи. Обіцянки Кремля про спроможність без втрат подолати кризу навряд чи переконають не тільки економічних експертів, а й середньоосвітніх кримчан, які на собі відчувають істотне зниження практично всіх економічних показників.
На glavcom.ua український аналітик Юрій Федоренко проаналізував теперішні економічні події Криму.
До всіх істинних незгод і протиріч, додались ще й пандемія разом із занепадом сфери бізнесу та кліматичними проблемами.
Що буде з Кримом після пандемії, як на окупованій території відродити бізнес, як не зазнати фінансового краху, а навпаки, стати учасником економічного дива (хоча б зрушитись на крок вверх) та як не розділитись навпіл між обіцянками Кремля та реальними справами на півострові?
Карантинні заходи по попередженню епідемії коронавірусу мають свої наслідки:
Закриті 770 готелів, 4,5 тисячі міні-готелів і 14 тисяч приватних квартир для відпочивальників.
Загальне заповнення місць зараз складає лише 3-5% (за рахунок тих, хто знаходиться на півострові у відрядженні). Броні відкриваються тільки з 1 червня. І то це поки лише попередня дата.
За оцінками менеджерів готелів, якщо карантин продовжать до 1 липня, то 25% готелів не зможуть відкритися. Карантин до 1 серпня знищить готельний та загалом туристичний бізнес майже повністю. Разом з ним постраждають і супутні напрямки, такі як роздрібна торгівля, громадське харчування, культурно-розважальна діяльність, транспортні послуги.
Кліматичні умови та їх наслідки
АПК півострова напряму залежить від кліматичних умов. За даними метеостанції Сімферополя, за січень-квітень випало лише 44% норми опадів. Запас вологи у ґрунті невеликий, вітер його сушить. В середині квітня має розпочатись посівна ярових. Якщо до цього часу не буде дощу, то вона пройде в пересушений ґрунт, що як мінімум дасть знижений врожай. Якщо ще й влітку буде посуха, то кримське зернове господарство може зіткнутися із загибеллю частини посівів. Сухість весни також позначиться на озимих.
Додає проблем у роботу АПК і загроза пандемії та пов’язані з нею заходи.
Карантинні обмеження призвели до проблем з недостатністю працівників галузі. Під загрозою наповнення насіннєвого фонду аграрних підприємств, забезпечення посівної засобами агрохімії, запчастинами, логістика та інші складові виробничого циклу.
Джерело: glavcom.ua