Тут рятують життя: у Дрогобицькій лікарні проводять високоякісні операції на серці

У Дрогобицькій міській лікарні працює відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії – в області, окрім Львівських лікарень, воно єдине є державним. За рік тут провели понад 430 операцій на серці, чимала частина з яких на державному забезпеченні.

Про роботу відділення та високий рівень послуг, які можна тут отримати, написала у Фейсбук журналістка Марія Кульчицька.

«Якщо чуєте сильний біль за грудиною, який не знімається нітрогліцерином - у вас є загроза інфаркту міокарда. Важливо цей час не пересидіти вдома, а викликати швидку якомога швидше. 2 години - золотий час. Але не пізніше 12 годин. Бо потім міокард відмирає , і це загрожує інвалідністю, а то й смертю.

Дороговартісна операція із стентуванням (розкупоркою судини) , якщо ви приїдете в перші 12 годин, врятує вам здоров'я і спокійне життя. А ще - у перші 12 годин вам проведуть її безкоштовно. За неї заплачено з держбюджету.

Про таке не прийнято писати, але вартість стенту - в межах тисячі доларів США, а ще контраст , катетери і т.д - тисяч сорок гривень потягне. У вас є зайві гроші і запасне здоров'я? Якщо ні - запам'ятайте: до 12 годин» - пише журналістка.

Оперативне втручання на серці є дуже делікатною справою. Лікарі тут працюють дистанційно катетерами в судинах серця. Заходять туди через судини руки або ноги. Крім того, важкість роботи полягає в тому, що під час операцій увімкнено рентген, а лікарі змушені працювати по декілька годин в захисних костюмах, вага яких сягає 8 кілограмів.

Окрім стентувань , тут проводять також коронографії (обстеження судин серця) і вентрикулографії (обстеження самого серця, дослідження його скоротливої здатності).

Зараз, у зв'язку з захворюванням лікарів на коронавірус, обласний кардіоцентр зачинений на карантин. Тому мешканців Самбірщини, Старосамбірщини, Турківщини, Сколівщини та Стрийщини з гострим інфарктом міокарда везуть у Дрогобич – повідомляє журналістка у своєму дописі.

Відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії Дрогобицької міської лікарні оснащене сучасним дорогим обладнанням, вартість апарату сягає 1 мільйона євро. За рік існування відділення, тут проведено 430 оперативних втручань. З них 130 стентувань, половина з яких - ургентні (на державному забезпеченні).