У Дрогобичі та Стебнику розпочали тестування на COVID-19 методом ІФА: що це?

фото - 03247.com.ua

У Дрогобичі та Стебнику розпочали тестування методом імунноферментного аналізу крові.

Про це повідомляє Дрогобицька міськрада.

Беруть аналіз крові у КНП «Дрогобицька міська поліклініка» та КНП «Стебницька міська лікарня».

7 та 8 червня провели вже 208 тестувань. За результатами аналізів зафіксовано випадки, коли люди вже перехворіли коронавірусом, відтак у них наявні антитіла.

В пріоритеті тестування - медики та працівники дошкільних навчальних закладів.

За словами головного медика Дрогобича Володимира Чуби, через декілька днів ІФА-тестування зможуть пройти всі охочі. Вартість такого тестування у медичних закладах Дрогобича та Стебника буде значно нижчою, ніж у приватних лабораторіях та становитиме близько 150 гривень. Однак, наразі фінансисти ще прораховують точну вартість послуги.

Що таке ІФА?

Перевірять усіх Масове тестування на коронавірус почнуть за кілька ...

ІФА - імунноферментний аналіз крові.

Цей вид тестування дозволяє оперативно визначити чи на даний момент людина є хворою на коронавірус, або ж чи вона вже перехворіла і в організмі виробились антитіла до цього захворювання.

Цей тест неможливо буде купити в аптеці, крапнути краплю крові і почекати результату. Він призначений лише для лабораторного професійного використання. Аналіз триває 1,5-2 години.

Цінність імунноферментного аналізу (ІФА) – наявність приладу, більша точність, вища достовірність результату в порівнянні з експрес-тестом, зазначає лікар-імунолог.

«І експрес-тести, і ІФА дозволяють визначати антитіла, навіть якщо хвороба була раніше і ми її пропустили. Але достовірність імуноферментного аналізу (ІФА) на порядок вища. Якщо так порівнювати, то, наприклад, я підозрюю пневмонію і я слухаю трубочкою пацієнта, вона в мене є під рукою, – це експрес-тест. Я хочу мати більш достовірний результат, я роблю рентген – це ІФА-аналіз. Якщо я хочу мати ще більш достовірний результат, то я використовую комп’ютерну томографію – це, припустимо, ПЛР-тест», – розповів Радіо Свобода лікар-імунолог Федір Лапій.

Цей тест визначає чи мала людина контакт з інфекцією, чи перенесла вона хворобу. Його можна зробити і через кілька місяців після захворювання, він має показати наявність антитіл.