На Львівщині більшає змій: як вберегтись від укусів

Надзвичайники Львівщини нагадують правила поведінки на природі, щоб вберегтися від укусів змій. Про це сьогодні, 5 серпня, нагадали Гал-інфо у прес-службі ДСНС у Львівській області.

Відпочинок за містом – це смачні пікніки, свіже повітря, красива природа. Але літні дні це також укуси змій.

Останнім часом в ЗМІ з’являється все більше інформація про укуси змій.

Небезпека на відпочинку. Змій більшає, бо стало більше закинених ланів та знелюднених сіл, які заростають кущами та в перспективі лісом. Також змінюється клімат: плазуни є активнішими через довгу осінь і теплу зиму. У спеку вони стають малорухливими та млявими, їхні почуття притупляються, тому на них дуже легко наступити.

В Україні існує три види отруйних гадюк, вужів. Не всі з них є отруйними, але всі вони становлять потенційну небезпеку для людини. Щороку їхніми жертвами стають десятки людей.

Так на Львівщині останнім часом акивізувалися отруйні змії. З початку року на території Львівської області внаслідок укусу змій госпіталізовано 20 осіб, з них 3 дитини.

У зв’язку з цим надзвичайники Львівщини нагадують основні правила, які допоможуть вберегтися від отруйних плазунів: • вирушаючи в ліс, на природу обов’язково мати високе взуття та широкі штани, які можна заправити в взуття, яке плазун не прокусить; • збираючи гриби, ягоди, необхідно палицею розсунути зарослі, щоб не нароком не потурбувати плазуна; • перед тим, як сісти на траву, камінь чи колоду, постукайте в тому місці палицею-це відлякає змію; • якщо ви все ж таки зустрілися із плазуном, не робіть різких рухів, адже змія зазвичай просто не побачить нерухомий об’єкт; • якщо все ж таки вас вкусила змія то негайно промийте рану перекисом водню перв’яжіть; • обмежте фізичні навантаження ,щоб зменшити розповсюдження отрути; • не можна припалювати рану, бо ¬ це ще більше пошкоджує тканину тіла; • після надання першої допомоги потерпілого необхідно якомога скоріше доставити до лікувального закладу Будьте пильними бережіть своє життя та здоров’я під час відпочинку на природі.