На Халактирському пляжі неподалік міста Петропавлівськ-Камчатський (РФ) у воду Тихого океану вилилися тонни нафти та поки що невпізнаних хімічних сполук, які вбивають все живе. Трупи тварин хвилі виносять на берег, а люди, які наважилися скупатися у воді, скаржаться на проблеми зі здоров'ям.
На Камчатці потужна екологічна катастрофа вбиває все живе
Першими забили на сполох спортсмени, що займаються серфінгом. На особистій сторінці у Facebook географ і адміністраторка школи серфінгу Snowave Kamchatka Катерина Диба написала про те, що вода у Тихому океані змінила колір, а у людей, які контактували з нею, почали набрякати очі.
“Найчистіша вода на Халактирському пляжі стала небезпечною для людей. Уже кілька тижнів всі серфери мають проблеми з очима після повернення з води. Білий серпанок, погіршення зору, сухість. Дере горло. У багатьох була нудота, слабкість, висока температура”, - написала Катерина.
Географ додала, що результати лабораторних аналізів показали показали перевищення вмісту нафтопродуктів в 4 рази і фенолу в 2 рази.
Катерина Диба також припустила, що витік нафти у Тихий океан міг статися під час військових навчань, які нещодавно проходили поблизу узбережжя Петропавлівська-Камчатського.
Місцевий мешканець Камчатки та засновник Snowave Surf School Андрій Морозов 29 вересня в Instagram опублікував відео, на якому видно, як масна нафтова пляма розпливається акваторією. А океанський прибій виносить на берег мертвих тварин.
Тим часом Міндовкілля Камчатського краю 3 жовтня опублікувало відео із підписом, що, мовляв, із водою на Халактирському пляжі все добре і трупів тварин на берегу ніхто не бачив.
Тихоокеанський флот також вже заявив, що не причетний до забруднення води на Камчатці. А інформацію про екологічне лихо за їх словами розповсюджують “закордонні джерела”.
Однак, у експертів інша думка.
“Забруднення Тихого океану в районі Халактирського пляжу - це екологічна катастрофа. Цей пляж - один із кращих в Росії для серфінгу і одна з головних визначних пам'яток краю, однак поряд з ним проводяться військові навчання і постійно присутній фактор впливу на природу з боку військової техніки”, - сказав керівник кліматичного проекту “Грінпіс” в Росії Василь Яблоков.
Також висуваються версії про витік нафтопродуктів із комерційного танкера, витік отрутохімікатів із могильника поблизу вулкана Козельський та про природне забруднення у результаті сейсмічної активності у Камчатському регіоні.