Карантин в Трускавці продовжили до кінця року: які обмеження діють?

Сьогодні 16 жовтня відбулось позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Комісія вирішила:

1.1. Інформацію голови міської комісії ТЕБ і НС А.Кульчинського взяти до відома.

1.2. Продовжити до 31 грудня 2020 року включно на всій території міста Трускавець із урахуванням епідемічної ситуації на території Львівської області, карантин у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19).

1.3. Враховуючи показники визначені рішенням Державної комісії з питань ТЕБ і НС на території міста Трускавець встановлюється з 00.00 год. 19.10.2020 року «ЖОВТИЙ» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

1.4. Через епідеміологічну ситуацію на території міста пов’язану з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, продовжити встановлену ЗАБОРОНУ на:

1.4.1. Перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;

1.4.2. Перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи;

1.4.3. Самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації;

1.4.4. Проведення масових (культурних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більше як 30 осіб (у разі проведення заходів з кількістю учасників до 30 осіб організатор заходу забезпечує дотримання між учасниками фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра), а також діяльність кінотеатрів та закладів культури з наповненістю кінозалів та залів понад 50 відсотків місць у кожному окремому кінозалі або залі.

1.4.5. Здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.

Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та здійснює контроль за використанням засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок пасажирами під час перевезення, у тому числі виготовлених самостійно.

1.4.6. Роботу після 22-ї та до 7-ї години суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування без організації дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.

1.4.7. Проведення концертів (крім тих, які проводяться закладами культури, для яких концертна діяльність протягом останнього року є основним видом діяльності), дискотек, робота розважальних закладів (нічних клубів тощо).

1.5. Проведення спортивних змагань (заходів) дозволити виключно без глядачів (в тому числі на відкритих майданчиках) за умови дотримання протиепідеміологічних заходів та відповідних рекомендацій Головного Державного санітарного лікаря України.

1.6. При зміні показників, визначених рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС на території міста Трускавець, встановлюється наступний рівень («зелений», «помаранчевий» та/або «червоний») епідемічної небезпеки поширення COVID-19 з дотриманням визначених постановою КМУ № 641 від 22.07.2020 року вимог та обмежень (заборон) для кожного рівня окремо, що є обов’язковими до негайного виконання всіма суб’єктами господарювання міста (незалежно від форми власності та підпорядкування).

1.7. Рекомендувати суб’єктам господарювання міста незалежно від форми власності та сфер управління:

- на період дії карантину з метою обмеження скупчення осіб в транспорті та на шляхах прямування на роботу/з роботи застосування за можливості гнучкого режиму робочого часу, який, зокрема, передбачає різний час початку і закінчення роботи для різних категорій працівників, дистанційну (надомну) роботу;

- встановлення відстані у прикасовій та касовій зонах закладу торгівлі між особами (за винятком покупця і продавця) не менше ніж 1,5 метра та/або наявність між ними відповідних захисних екранів;

- дотримання відстані не менше ніж 1,5 метра між відвідувачами, які очікують дозволу на вхід до приміщень.

- на період дії карантину внести (у разі потреби) зміни до режимів їх роботи з метою встановлення початку роботи о 9-й, 10-й годині чи більш пізній час. Зокрема, встановити початок роботи о 10-й годині або більш пізній час для суб’єктів господарювання, які провадять свою діяльність у таких видах економічної діяльності:

  • оптова та роздрібна торгівля;
  • ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів;
  • поштова та кур’єрська діяльність;
  • тимчасове розміщення та організація харчування;
  • страхова діяльність;
  • освіта;
  • надання соціальної допомоги;
  • мистецтво, спорт, розваги та відпочинок.

1.8. Дрогобицькому міському управлінню Держпродспоживслужби у Львівській області спільно з Трускавецьким відділенням поліції ДВП ГУ НП України у Львівській області:

1.8.1. Продовжити проведення щоденних позапланових перевірок за дотриманням вищезазначеними суб’єктами господарювання міста протиепідемічних вимог, визначених МОЗ України та головним державним санітарним лікарем України.

1.8.2. У разі порушення протиепідемічних вимог суб’єктами господарювання, які відновили свою господарську діяльність, невідкладно вживати заходів щодо притягнення керівників відповідних суб’єктів до адміністративної відповідальності.

Термін виконання – невідкладно у разі порушення протиепідемічних вимог.