Сьогодні, 22 жовтня, відбулося відкриття інформаційних вказівників біля двох трускавецьких музеїв – вілли «Ґопляна» (тепер художній музей Михайла Біласа) та вілли «Саріуш» (тепер музей історії міста-курорту). Пише Трускавецька міська рада на своєму офіційному сайті.
Ініціатива ознакування туристичних об’єктів курорту Трускавець належить раднику міського голови Русланові Пристаю. Міський голова Андрій Кульчинський підтримав цю ідею, процес рушив з місця, тож тепер маємо перший почин – дві вілли вже ознаковано. Наступними будуть вілли та інші об’єкти центральної частини Трускавця, які також є обличчям курорту Трускавець.
Написи на таблицях, розміщених на спеціальних підставках, розповідають коротко про вказаний об’єкт трьома мовами (українською, англійською та польською), а спеціальний QR-код дозволить зчитати в Інтернеті набагато більше інформації та більшою кількістю мов.
У відкритті двох інформаційних таблиць-вказівників взяли участь міський голова Андрій Кульчинський, радник міського голови Руслан Пристай, начальниця управління розвитку міста Наталія Скибак, начальниця відділу культури Тетяна Татомир, директорки двох музеїв Олена Білас-Березова та Галина Коваль, директор Трускавецької школи мистецтв ім. Р. Савицького Ігор Нич, директорка Народного дому Людмила Лесишак, краєзнавці Петро Закусило та Микола Іваник, журналісти, фотографи, небайдужі трускавчани.
«Добрі мрії завжди знаходять шлях для реалізації. Сьогодні відбулось відкриття ознакування об’єктів історичної інфраструктури нашого міста. Встановлено перші дві таблиці поруч музею Михайла. Біласа та музею історії міста Трускавця. Шлях від проєкту до реалізації був не легкий, а трохи тернистий: дизайн згідно сформованого брендбуку, проєкт, який би гармонійно вписався в старовинну архітектуру (скло + метал) та важкий пошук підрядника. Але це все ми спільно зреалізували. Друзі, мрійте, ставте перед собою цілі, йдіть до них і вони обов’язково здійсняться. Дякую нашій робочій групі, яка працювала над цим проєктом: Галині Коваль, Івану Скибаку, Миколі Іванику, Петру Закусилу, Ігорю Кенику, Станіславу Чаплі та звичайно міському голові м. Трускавця Андрію Кульчинському за підтримку моїх задумів та ініціатив. Насамкінець скажу, що це лише початок. Далі буде…», - зазначив радник міського голови Руслан Пристай.
«У Трускавці є об’єкти, які творять його імідж, ауру, які ми зберегли та відновлюємо, а деякі з них повернули у власність громади, як це є з віллою «Рекорд», котру довелося відвойовувати через суд. І ми хочемо, щоб про ці вілли знали і наші гості-відпочивальники, і самі трускавчани. Бо, правду кажучи, чи всі мешканці Трускавця знають детально про віллу «Ґопляна», віллу «Саріуш», вілли «Під Матір`ю Божою», «Софія», «Анастасія», «Ягуся», «Олімпія»? Сьогоднішня подія – відкриття інформаційних вказівників – є логічним продовженням нашої політики у справі збереження та популяризації культурної спадщини Трускавця. Зараз ми знаходимося біля перлини Трускавця – вілли «Ґопляна», художнього музею Михайла Біласа. На його реконструкцію потрібні великі кошти, які місто не може повністю надати, тож ми подаємо заявки на конкурси, грантові проєкти, щоб залучити ці кошти і відновити пам`ятку архітектури. А паралельно популяризуємо те, чим можемо і маємо гордитися – спадщину наших предків, об’єкти, за котрими Трускавець є впізнаваним, чарівним, улюбленим місцем відпочинку. Так, зараз курорти переживають непрості часи, але ми працюємо на перспективу і продовжимо промоцію Трускавця як в Україні, так і в європейському та світовому масштабах», - наголосив міський голова Андрій Кульчинський.