Сьогодні о 10:00 відбулось друге пленарне засідання 20-ї сесії Трускавецької міської ради. На початку депутати підняли болючу для усіх тему підвищення тарифів на газ, зокрема для підприємств.
Так, Анатолій Стародуб, директор санаторію «Кристал» прогнозує, що пропонована ціна на газ (в межах 20-22 грн) стане непосильною для підприємства й, незабаром, може постати питання призупинення його роботи. До цього керівник санаторію додає ще підвищення зарплат з грудня та введення карантину. Навіть для «Кристалу», де за сезон було чимало відпочивальників, це надто великі витрати. Побоювання пана Анатолія в раді розділяють, адже це впливає на добробут громади та міський бюджет – закриті санаторії, не буде відповідних фінансових надходжень, а люди залишаться без роботи. Не лише підприємці стурбовані подорожчанням блакитного палива, бюджетна сфера: школи садочки, лікарня інші заклади теж може постраждати. Ситуація могла б бути ще критичнішою, якби за останні роки у Трускавці не було проведено великої кількості ремонтів, утеплень фасадів, заміни вікон, як у бюджетних установах, так і в багатоповерхових будинках, повного переходу на автономне опалення. Тоді левова частка усіх фінансів йшла б на сплату за опалення в зимовий період, а про ремонти доріг, облаштування майданчиків, закупівлю необхідного обладнання для шкіл та лікарні можна було б забути. Оскільки міська влада, правильними управлінськими рішеннями, подбала про майбутнє мешканців, Трускавець, в нових реаліях зі здорожчанням газу, є в набагато кращому становищі. У підсумку депутати вирішили направити звернення до ВРУ щодо питання ціноутворення на газ.
Після обговорення, народні обранці повернулись до розгляду рішення Про внесення змін до показників бюджету Трускавецької міської територіальної громади на 2021 рік (ознайомитись з рішенням можна за посиланням http://tmr.golos.net.ua/?p=proekty_rishen&sp=single&id=2649).
Як доповів Микола Федоричак, начальник фінансового управління Трускавецької міської ради, за минулі місяці у Трускавці спостерігається збільшення надходжень від санаторно-курортних закладів, перевиконано плани з сплати за землю та нерухоме майно. Більш ніж задовільними є податки з акцизного збору від продажу паливно-мастильних матеріалів. Завдяки заробленим коштам є можливість фінансувати чимало важливих робіт на території громади. Серед інших видатків, кошти скерують на виготовлення проєктно-кошторисної для створення центру «Дія» в селі Уличне (приблизно 600 тисяч), 187 тисяч гривень виділять на фінансову підтримку ГО «Пожежне братство», відділення пожежної частини, яка була організована на початку літа та працює в селі Орів. 49 тисяч - на Програму «Безпечна громада» для закупівлі та обслуговування камер відеоспостереження. Понад 4 млн грн виділять на освітню галузь. Буде профінансовано чимало Програм, які передбачають, як покращення матеріально-технічної бази закладів та установ громади, ремонтів, так і проведення мистецьких і культурних заходів на території Трускавецької громади. Другу половину засідання депутати присвятили розгляду земельних питань.