10 січня, в залі засідань Трускавецької міської ради відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, транспорту, будівництва, інженерних комунікацій та екології. Вела засідання голова комісії, депутат ТМР Мар`яна Губицька. Засідання було повністю присвячене питанню відсутності водопостачання у Трускавці 3-4 січня ц.р.
Про те, що тема є вкрай важливою, свідчила присутність на комісії половини депутатського корпусу, міського голови, профільного заступника міського голови, секретаря ради, громадських активістів та журналістів. Хоча відключення води відбувалися і раніше, але вперше за останні 5 років це було зроблено у такий цинічний та підлий спосіб, причому без об’єктивних причин. Інакше кажучи, це була спроба упокорити Трускавець, поставити його на коліна. Тому влада міста посполу з керівництвом водоканалу та громадськими активістами вирішили обговорити цю тему і дати відповіді на два засадничі питання: «Хто винен?» та «Що робити?».
Головним доповідачем на комісії був директор ТОВ «Трускавецький водоканал» Роман Бучкович, котрий поінформував присутніх про стосунки з КП «Дрогобичводоканал» та про удар у спину в момент Новорічних свят. Про юридичні аспекти укладання договору між двома господарюючими структурами розповіла заступниця директора Трускавецького водоканалу, юристка за фахом Руслана Кісак. Про те, як діяла влада міста і як ця криза вплине на подальші плани, розповіли міський голова Андрій Кульчинський та профільний заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Балицький.
Розмова була жорсткою, адже були порушені всі питання, котрі хвилюють трускавчан. І це не лише вимога, щоб водна криза 3-4 січня більше не повторилася, а й питання підвищення тарифу на водопостачання та водовідведення, терміни завершення очистки питного водосховища, співпраця міст Трускавця, Дрогобича та Борислава і їхніх водоканалів з метою комплексного вирішення водопостачання регіону для майбутніх поколінь.
В дискусії взяли активну участь депутати Андрій Гнідан, Мар`яна Губицька, Богдан Габшій, Андрій Кісак, Андрій Степаненко, Любомир Пасемко, члени Наглядової ради ТОВ «Трускавецький водоканал» Петро Іванишин і Андрій Шепарович, громадські активісти.
Попри те, що водна криза 3-4 січня в цілому сприймається негативно як жителями, так і відпочивальниками, вона мала і позитивні наслідки. По-перше, тема водопостачання Трускавця та всього Франкового краю була піднята на всеукраїнському рівні, по-друге, вкотре було доведено, що не може Трускавець в плані водопостачання залежати від одного монополіста з дірявою зношеною однією гілкою водогону, по-третє, криза показала хто є хто насправді. Слава Богу, абсолютна більшість трускавчан виявилася патріотами рідного міста.
Півторагодинна розмова показала, що висновки з водної кризи 3-4 січня обов’язково треба робити. Як зазначив Андрій Кульчинський, всі кроки, котрі здійснювалися впродовж 2021 року і будуть здійснені в 2022 та наступних роках, мають зменшити залежність Трускавця від зовнішнього постачальника води.
Інформацію, озвучену директором Трускавецького водоканалу Романом Бучковичем, комісія взяла до відома.
Як повідомив директор ТОВ «Трускавецький водоканал», з 10 січня Трускавець повернувся до цілодобового водопостачання. Договір між КП «Дрогобичводоканал» та ТОВ «Трускавецький водоканал» підписано. Отже, всі маніпуляції та спекуляції, які мають на меті погіршити добросусідські взаємини Трускавця з навколишніми громадами, не мають під собою підґрунтя. Як сказав міський голова Андрій Кульчинський, ми діяли і будемо діяти виключно в інтересах Трускавецької громади.