22 лютого відбулася зустріч міського голови Трускавця Андрія Кульчинського з єпископом-помічником Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Григорієм Комаром. В зустрічі взяли участь начальник відділу освіти Трускавецької МТГ Орест Лобик та диякон Богдан Криницький.
Головна тема, яку обговорили очільник міста та Владика – посилення співпраці органу місцевого самоврядування та Церкви в сфері освіти. Мова про запровадження інституту шкільних капеланів, на яких УГКЦ призначатиме священиків на місцях. Нормальною практикою є факт присутності духівництва на різноманітних шкільних позакласних заходах, урочистостях, виховних годинах тощо. Переважно адміністрація шкіл сама запрошує священика з поблизької парафії, а тепер це пропонується формалізувати, щоб за кожною школою був закріплений отець, котрий пройде відповідне навчання. Це загальнодержавна ініціатива Української Греко-Католицької Церкви.
«Ми хотіли б для кожної школи, зокрема, там, де ми маємо для цього можливості, призначити шкільного капелана – духовного опікуна, який би свою працю у школі здійснював на основі певного Положення, яке ми мали б узгодити спільно з місцевою владою», - каже Владика Григорій Комар.
Єпископ подав для ознайомлення пропозиції Самбірсько-Дрогобицької єпархії, зокрема проєкти Договору про співпрацю між виконавчим комітетом Трускавецької міської ради та СДЄ УГКЦ, Положення про шкільне капеланство та Програму, яка передбачає певні вимоги до капеланів. Начальник відділу освіти Орест Лобик пообіцяв обговорити ці пропозиції з директорами шкіл, яких на території нашої громади є вісім.
Як зазначив єпископ-помічник Григорій Комар, капелани виконуватимуть свою місію на безкоштовній основі, тобто в фінансовому плані громада нічого не втрачає, зате набуває в моральному та духовному. Не йдеться про якісь додаткові заняття, уроки чи інші види діяльності в школі, а виключно про задоволення духовних потреб тих учасників освітнього процесу, які потребуватимуть поради священика. Шкільних капеланів може бути й декілька, якщо інші конфесії забажають слідувати прикладу УГКЦ і призначати своїх представників у школах, сказав єпископ Григорій.
Також сторони обговорили інші питання, зокрема вивчення християнської етики, післядипломну освіту вчителів, протидію антисімейним та деструктивним ініціативам, які часто виходять з середовища аморальних спільнот. Андрій Кульчинський та єпископ Григорій Комар висловили впевненість у тому, що у вихованні підростаючого покоління повинні брати участь та відповідальність сім`я, школа та Церква.
Інститут шкільного капеланства запроваджується згідно Угоди про співпрацю між Міністерством освіти і науки України та Всеукраїнською радою Церков і релігійних організацій, яку було підписано 25 серпня 2021 року.