Будь-кого, хто вирішить зайнятися бджільництвом, чекає неспокійне, важке, але цікаве і насичене життя. Все починається з вибору місця під пасіку. Крім того, потрібно вирішити, яку кількість бджолиних сімей (вуликів) початківець бджоляр зможе «потягнути» матеріально. Безумовно, пасіка приносить прибуток, проте в період її облаштування та розвитку слід бути готовим до великих фінансових вкладень.
Пройшовши за посиланням, ведучим до інтернет-магазину pasekazin.com.ua, ви зможете вигідно придбати електропривід до медогонки!
Де розташувати пасіку?
Розташовувати пасіку рекомендується поблизу масивів медоносів, на рівних сухих ділянках, що мають невеликий ухил для стоку малих і дощових вод. Бажано, щоб вона була віддалена від інших пасік, а також проїжджої частини, залізничних колій, тваринницьких ферм, громадських місць і підприємств, які займаються переробкою цукристих речовин.
Пасіка в ідеалі повинна мати площу близько 20-40 м2 на одну бджолину сім'ю. Однак більшість бджолярів розміщують вулики більш щільно. При великому бажанні або необхідності на ділянці 5 × 3 м можна розмістити до 15 бджолиних сімей. Цей варіант економить простір, але не вітається досвідченими бджолярами.
Великі проблеми відчувають ті, хто розміщує свої пасіки серед щільних дачних забудов. Разом з тим в західних країнах міні-пасіку можуть розмістити на балконі міської багатоповерхівки. Причому сусіди можуть і не знати про це. Ідеальний варіант для розташування пасіки - у видаленні від населених пунктів, наприклад, на якому-небудь хуторі.
Пройшовши за посиланням https://pasekazin.com.ua/ua/, ви можете вигідно придбати пасічний інвентар в інтернет магазині pasekazin.com.ua!
Зі скількох вуликів слід почати?
Одна бджолина сім'я - це мало і нерентабельно. Початківцю пасічнику необхідно буде постійно порівнювати, зіставляти, трохи експериментувати, а якщо буде всього одна сім'я, то порівнювати буде не з чим.
Крім того, організовуючи пасіку, доведеться купувати недешеве обладнання, а купувати його заради одного вулика зовсім нерентабельно.
Крім діючих вуликів в запасі слід мати ще кілька. Ніхто не знає, що станеться з бджолами в період роїння. Цілком можливо, що до зимівлі кількість бджолиних сімей буде більше, ніж планувалося спочатку.
Ще один важливий момент змісту пасіки - повна відмова від інсектицидів. Вони небезпечні для бджіл рівно настільки, наскільки і для інших комах. Важливо підтримувати хороші відносини з сусідами ще й для того, щоб переконати їх не користуватися небезпечними для бджіл препаратами.
Інвентар для бджоляра-новачка
Після вирішення організаційних питань і пристрої пасіки, необхідно придбати інвентар. На перших порах знадобляться наступні приналежності:
- медогонка для відкачування меду;
- димар для купірування агресії і упокорення бджіл;
- топка для перетоплювання вилучених стільників;
- стамеска для роз'єднання корпусів і стелин вулика;
- бджолиний костюм для захисту від нападів бджіл.