Біль у горлі визиває дискомфортні відчуття та бувають різні по інтенсивності. Це залежить від причини, що визвала його розвиток і не є самостійним захворюванням, а лише симптоматикою різноманітних патологічних процесів. Зазвичай використовують препарат «Фортеза», який знімає набряк і полегшує біль. Лікувальний засіб спрей фортеза з анестезуючим ефектом та здатністю досягати необхідної концентрації у тих місцях, де слизова має гостре запалення, стане першою допомогою у такій ситуації.
Можливі причини
Біль у горлі являється одним із ознак розвитку запального процесу в області задньої стінки глотки та мигдалин. Причин для цього може бути дуже багато. Це загальне переохолодження організму, наявність інфекції, алергічний фактор, вживання холодної їжі і напоїв, а також пересушування або травмування слизової.
Найбільше поширені хвороби горла, що розпочинаються з болю:
-
аденоїди;
-
фарингіт;
-
пухлини гортані та рото глотки;
-
ларингіт;
-
паратонзилярний абсцес;
-
тонзиліт;
-
храп.
Характерні ознаки поширених хвороб
Біль у горлі є дуже частим симптомом застуди або гострого респіраторного захворювання вірусного походження. Він зазвичай триває один-два дні та проходить без лікування. Супутниками застуди буває нежить, закладений ніс, кашель, почервоніння очей та підвищення температури тіла.
Ангіна – запалення мигдалин, що розташовані на задній частині глотки. Хвороба може визивати дуже гострий та майже нестерпний біль у горлі.
Тонзиліт є також запаленням мигдалин, розташованих в області задньої стінки глотки і також визиває гострий біль.
Сильний і тривалий біль у горлі
Боліти горло може і при нормальних показниках температури. Додатковими причинами такої симптоматики може бути:
-
вірус мононуклеозу;
-
афтозний стоматит;
-
створення пробок в області мигдалин;
-
тонзиліт або фарингіт у хронічній формі;
-
ВІЧ-інфекція або сифіліс;
-
неконтрольоване вживання спиртовмісних речовин (опіки);
-
вірус герпесу;
-
наявність хвороб стравоходу;
-
свинячий грип.
Причини термінового звернення до лікаря
Якщо біль у горлі без підвищення температури і немає інших симптомів, то можна спробувати лікування домашніми засобами (теплий чай або полоскання). Але, якщо біль триває більше двох днів і не можна його перемогти самостійно, треба негайно звернутися до лікаря. Не варто якось намагатися замінити професійну медицину і вибирати собі лікарський засіб.
Категорично неможна вживати антибіотики без призначення спеціаліста. Якщо хвороба визнана вірусом, то антибіотики не допоможуть, а навпаки, лише сприятимуть послабленню організму та винищуватимуть корисні бактерії. Крім цього, можуть активізуватися бактерії хвороби. Протипоказане і вживання антибактеріальних препаратів. Лише лікар має встановити причину захворювання, визначити діагноз та підібрати ефективний курс лікування. Також спеціаліст встановить той факт, що біль у горлі може бути спровокована захворюванням інших органів.
До лікарі необхідно звертатись, якщо:
-
біль у горлі не проходить за два дні при лікуванні домашніми методами;
-
біль дуже сильний, важко ковтати або відкривати рота;
-
біль супроводжується висипанням на шкірі;
-
дискомфорт при лікуванні в домашніх умовах повертається знову. В такому випадку біль триває постійно. Це може свідчити про хронічну форму захворювання (хронічний тонзиліт або фарингіт).
Наявність гострого болю у горлі має стати приводом візиту до терапевта або педіатра, якщо хвора дитина. Дорослий може звернутися до ЛОР-лікаря державної поліклініки або приватного медичного центру. Професійна медична допомога стане правильним рішенням проблеми зі здоров’ям.