Найскладніше в кондиціонері – установка. Вона вимагає ретельної підготовки та планування, не можна просто купити спліт-систему і повісити на стіну абияк. Точніше, можна, але гарантій довгої роботи обладнання вам ніхто не дасть.
Саме на етапі монтажу спліт-систем проявляється найбільше підводних каменів та непередбачених витрат. Ми сподіваємося, що список нижче допоможе вам краще підготуватися до цього етапу.
Куди повісити кондиціонер?
Насамперед потрібно підшукати місце для внутрішнього та зовнішнього блоку.
- Виберіть місце для зовнішнього блоку. У більшості будинків за цим не стежать і вішати можна будь-де за вікном, аби стіна витримала. Але в деяких житлових комплексах зовнішні блоки можна розміщувати лише у спеціально відведених місцях.
- Бажано розміщувати внутрішній блок якомога ближче до зовнішнього, тому що надто довга траса між ними погіршує ефективність системи.
- Від зовнішнього блоку потрібно буде відводити конденсат. Найчастіше він просто витікає через трубку надвір. Але в деяких будинках це заборонено — доведеться тягнути трубку до каналізації або ставити спеціальний контейнер для води.
- Потік повітря не повинен бути спрямований на ліжко, диван чи стіл.
- Внутрішній блок можна розміщувати в кутку кімнати, повітря все одно охолоджуватиметься рівномірно.
- На кухні внутрішній блок повинен висіти якнайдалі від плити. Жир і кіптява змішуватимуться з пилом і осідатимуть на радіаторі та вентиляторі, погіршуючи роботу та створюючи сприятливе середовище для розмноження бактерій.
Як підвести електрику?
Кондиціонери потужніші за 7000 BTU не можна включати в побутову розетку за правилами монтажу. Деякі користувачі та навіть монтажники вважають це правило необов'язковим для моделей до 10 000 BTU, але така економія сил та часу може вийти боком.
Кімнатні моделі потужністю до 12 000 BTU споживають до 1,2 кВт і можуть працювати багато годин поспіль. Якщо в тій же мережі одночасно включать ще пару таких самих вимогливих пристроїв на кшталт праски або електрочайника, може статися перевантаження і стрибок напруги зашкодить узагалі всю підключену електроніку.
Установники кондиціонерів зазвичай не займаються електрикою, тому вимірник попросить вас підвести електрику або запропонує послуги свого фахівця.
- У щиток потрібно додати окремий автомат на 16 А - такі ж використовують для лінії з розетками.
- Від щитка до місця монтажу необхідно прокласти силовий кабель. Необхідний трижильний (із заземленням) та мінімальним перерізом 2,5 мм – щоб він легко витримував навантаження і не нагрівався. Бажано не заощаджувати на цьому та брати кабелі з цільної міді.
- Кабель можна прокласти по стелі, замурувати у стіну або заховати у пластиковий кабель-канал. Якщо ви не проводите капітальний ремонт, реалістичним є лише варіант з кабель-каналом.
Зовнішній блок живиться від внутрішнього, заявлене енергоспоживання має на увазі роботу всієї системи. Кабель між блоками прокладуть установники, це входить до переліку обов'язкових робіт.
Що ще необхідно врахувати під час встановлення:
- У стандартний монтаж входить кріплення внутрішнього та зовнішнього блоку, свердління однієї стіни, траса довжиною 3 метри та укладання траси у пластиковий короб.
- Якщо до кімнати прилягає засклений балкон, то трьох метрів точно не вистачить, а розмістити зовнішній блок на балконі не вийде.
- Трасу до внутрішнього блоку можна підключати як ліворуч, так і праворуч. Але при правому підключенні трубки для фреону доведеться вигнути назовні. Якщо при цьому місце з'єднання із зовнішніми трубками так чи інакше опиниться в стіні, його доведеться запаювати — зміна конструкції кондиціонера коштує трохи дорожче.
- Отвір для траси між блоками свердлять буром - це брудна і дуже галаслива робота, врахуйте, що можлива така діяльність тільки по буднях і лише вдень. Якщо не штробити стіни, шумних робіт при встановленні – не більше ніж на 45 хвилин.
Сподіваємось, що наші поради допоможуть вам при встановленні кондиціонера. А замовити монтаж спліт-системи чи будь-якої іншої кліматичної техніки, ви завжди можете в компанії "Ремонт оселі".