В аграрній промисловості не обійтися без спеціальних зерносховищ, які здатні вмістити велику кількість зерна для тривалого зберігання чи транспортування. Спеціальні ємності виготовляються таким чином, аби забезпечити комфортні та необхідні умови: оптимальні показники вологості, температури повітря тощо. Саме за таких умов зерно зможе якомога довше зберігати свої фізичні та фізіологічні властивості та не втрачати якість.
Давайте детальніше розберемо, які умови висувають сьогодні до зерносховищ.
Що таке зерносховище
Зерносховище – це велике спеціальне обладнання, яке використовується для зберігання сипучих продуктів у тому числі зерна. Сьогодні виробники пропонують велику кількість силосів, які відрізняються між собою в першу чергу за матеріалами. На сайті https://siydobro.com/product/obladnannia-dlia-zberihannia-zerna/ представлені такі види обладнання:
- Силоси з поліестеру. Виготовляються литим способом та не мають між собою ніяких з'єднань чи стиків. Відрізняються гладкою поверхнею, вологостійкістю та міцністю.
- Зерносховище з нержавіючої сталі. Може витримувати контакти з абразивними частинками, не боїться вологи та має тривалий термін експлуатації.
- Алюмінієві зерносховища. Вважаються найбільш надійними та довговічними, застосовуються в різних галузях, у тому числі й у харчовій промисловості.
Яким має бути правильний силос для зберігання зерна?
Контроль за якістю зерна має проводитися на регулярній основі Саме так можна визначити, чи правильне ви обрали зерносховище. Якісні сучасні силоси – це:
- Споруди, які захищають зерно від впливу ультрафіолету, опадів, морозів тощо.
- Обладнання з автоматизованим контролем за температурою повітря. Будь-які коливання температури в зерносховищі, відхилення від норми можуть псувати якість зерна.
- Наявність системи вентиляції, яка дозволяє повітрю циркулювати і тим самим перешкоджає підвищенню вологості.
- Системи зберігання, оснащені сучасними розподілювачами зерна для рівномірного зберігання. Такі елементи попереджують утворення окремої зони засмічення чи перегрівання.
Перевагою є наявність індикатора, який демонструє ступінь завантаженості силосу. Це дозволяє відстежувати кількість зерна всередині ємності та правильно розподіляти його по різним зерносховищам.