Один з найпопулярніших типів воріт, які встановлюють на проїздах у двір приватного будинку або підприємства являються відкатні ворота. Такі ворота складаються з однієї стулки, що відкривається відкриваючись вздовж огорожі.

Хоч вони відкриваються дуже легко (за умови правильно підібраної фурнітури без дефектів), але можна полегшити цей процес ще більше. Для цього просто необхідна автоматика для відкатних воріт, та її правильне встановлення.

Що таке автоматика для відкатних воріт

Давайте ж розберемо, що може знадобиться для автоматизації відкатних воріт. Оскільки в основному такі ворота мають одну стулку, то і привід, який пересуває ворота теж один. Він сполучає в собі мотор і блок управління.

Також під кришкою корпусу є (частково) механізм кінцевих вимикачів (геркон або пружинка з мікро кнопками). Також для автоматизації процесу відкриття в комплекті є облаштування управління, зубчаста рейка і кінцеві вимикачі (металеві лапки або магніти).

Встановивши такий комплект елементів на свої місця у відкатній системі коміра відкриватимуться від натискання кнопки пульта.

Ціна на комплекти автоматики для відкатних воріт

Варіація цін на комплекти велика. Вони бувають з мінімальною комплектацією (привід, пульти, кінцеві вимикачі) і з максимальною (мінімальна комплектація плюс зубчаста рейка, фотоелементи, сигнальна лампа і GSM- модуль).

Також на вартість впливає виробник (гучне ім'я додає вартості) і країна, в якій бренд зареєстрований.

Можна знайти цілком якісний комплект за 165 євро (з металевими деталями в приводі) або ж в тій же комплектації, але значно дорожче за іменитий бренд (до того ж з пластиковими деталями).

Відкатні ворота: детальний розбір

Як ми вже згадували раніше відкатні ворота відомі тим, що стулка відкочується паралельно огорожі. Така конструкція гарантує легкість експлуатації (правда за умови правильного підбору фурнітури для відкатних воріт).

Спосіб організації відкату реалізується декількома варіантами конструкції

При першому способі ворота катаються на роликах, які кріплять по нижніх кутах стулки або по самій поверхні проїзду, або ж по балці вбудованій в неї.

При другому варіанті ворота рухаються на коліщатках, які прикріплені до верхніх кутів стулки і заведені у балку, розміщену над проїздом між двох опорних стовпів.

А ось третій спосіб відкату - консольний. Він трохи дорожче виходить, чим попередні два, але не обмежує проїзд і не має інших недоліків, які мають попередні два варіанти. Збільшення вартість відбувається із-за необхідності купувати спеціальну фурнітуру для відкатних воріт (набору комплектуючих).

Та зате ворота пересуваються якби у парінні над проїздом і не торкаються його поверхні. Це виходить завдяки направляючому профілю і роликовим каретками (2 шт.), які утворюють таку консоль.

Читайте також: Відкатні ворота з профнастилу

Переваги і недоліки відкатних і розпашних воріт

Прямим конкурентом відкатних воріт є розпашні ворота. Ці два види можна побачити на вулиці найчастіше. Коли встає питання про установку воріт на своєму проїзді багато хто ставить питання - а який тип конструкції вибрати. Ми постараємося трохи розкрити це питання.

Переваги відкатних воріт:

  • Гарантія надійності через відсутність навісних петель;
  • Практично не схильні до вітрового навантаження;
  • Не потребує в наявності безлічі корисного простору у дворі;
  • Дуже прості у використанні;
  • Наявність снігу практично не перешкоджає пересуванню стулки.

Недоліки:

  • Треба бетонувати окрім опор ще і спеціальну заставу, на яку також йдуть додаткові витрати;
  • Вимагає купівлі фурнітури для відкатних воріт, тому вартість вища;
  • Неякісні комплектуючі можуть спричинити шум і заклинювання.