При облаштуванні саду все більше уваги приділяється використанню корисних рослин. Все більше людей бажають вирощувати на своїх ділянках ягідні кущі та фруктові дерева, щоб милуватися їх красою та використовувати плоди у домашньому вжитку. Звичайно, що вибір, посадка та догляд за плодовими саджанцями потребують певних знань, але це не складно і ми в цьому матеріалі це доведемо.

Вибираємо фруктові дерева для саду

Перш ніж почати садити фруктові дерева у своєму саду, варто подумати, які з них ви хочете мати найбільше. Необхідно визначити, які умови у вашому саду і чи можете ви дозволити собі посадити дерева. Наприклад, чи є у вас місце для них, чи можете ви створити в саду достатньо тіні.

Більшості видів потрібен досить родючий субстрат і добре освітлене місце, оптимально захищене від дощу. Наприклад, грушу не посадиш на місці, де ґрунт неякісний і сухий, а ось аронія там добре приживеться. Також подумайте, скільки часу ви можете приділяти рослинам. Деякі з них вимагають дійсно інтенсивного догляду і, можливо, доведеться витратити кошти на придбання профілактичних засобів захисту рослин.

У пропозиції магазину sadubykovunu.com.ua ми зазвичай купуємо саджанці трьох видів:

  • балотовані - коріння з ґрунтом загортають у плівку, доступні навесні та восени;
  • з оголеними коренями – доступні навесні та восени, викопані із землі;
  • рослини в горщиках - доступні цілий рік.

Кожен із них має свої переваги та недоліки. Плодові дерева найкраще купувати в розпліднику або магазині, де їх можна просто подивитися. Так вам буде легше оцінити їх якість. Також перед покупкою перевірте, чи немає у дерева ознак відмирання (пізнаємо це по корі – вона суха і не гнеться під нігтем). Перш ніж з ентузіазмом почати витрачати гроші на саджанці плодових дерев, варто заздалегідь вибрати конкретні сорти. Рекомендовано вибирати перевірені часом сорти плодових дерев, які не тільки смачні, але й більш стійкі до хвороб.

Як посадити куплені фруктові дерева

Куплені саджанці (звільнені від плівки) необхідно на кілька годин помістити у відро з сумішшю глини, води й компосту. Потім в лунці робимо невеликий горбок і розкладаємо на ньому коріння. Послідовно засипайте та ущільнюйте шарами ґрунту. Після посадки вкоротіть крону дерева на 1/3 висоти.

Всупереч видимості, рослини в горщиках не завжди приживаються краще, ніж рослини в тюках або з голим корінням. Надійніше перед покупкою перевірити здоров’я кореневої системи і її розмір.