Плед для більшості з нас асоціюється з домашнім затишком. Адже холодної пори так добре загорнутися в нього, щоб пити ароматну каву та переглядати фільми! Якісний домашній текстиль здатний занурити нас в атмосферу релаксу, тепла й спокою. Проте він дарує не лише тактильні відчуття, а й може стати родзинкою інтер’єру. Можна обрати плед яскравого кольору, щоб він став акцентом, а можна в тон іншим речам. Картатий плед – універсальний, він ніколи не вийде з моди, проте його колір краще обирати під інший інтер’єрний текстиль. І все-таки – який плед найкраще купити для тепла – натуральний чи синтетичний? Розглянемо докладніше.
Типи пледів за призначенням
Купувати пледи потрібно відповідно за призначенням, оскільки вони дуже відрізняються.
- Домашній плед. Цей варіант – найбільш розповсюджений, і є майже в кожній домівці. Часто використовується для тепла і для краси. Тобто, ним можна і ліжко накрити, і загорнутися в нього. Дуже різноманітні, естетично привабливі.
- Плед для подорожей. Зазвичай такий плед беруть в поїздки, подорожі, походи, на пікніки. Він може постійно знаходитись в автомобілі господаря, або перекочувати в рюкзак. Такий плед – легкий, щільний, теплий і компактний.
- Для кафе та ресторанів. Заклади харчування, які мають відкриті тераси, зазвичай за прохолодної погоди пропонують відвідувачам пледи. Це вже стало ознакою гарного тону і статусу закладу, тому набуло поширення. Для таких потреб зазвичай купують картаті пледи або виконані в колірній гамі закладу. Досить теплі, проте не громіздкі.
- Дитячі пледи. Це пледи для немовлят і старших діток. Усі вони гіпоалергенні, м’які й приємні на дотик, невеликі, легкі та в міру теплі.
Синтетичні, натуральні та змішані варіанти пледів
Синтетичні пледи виготовляються з акрилу, мікрофібри, поліестеру, флісу. Лідером вважається акрил, оскільки він має багато властивостей, схожих з вовною. Такі вироби мають деякі переваги порівняно з натуральними – не вигорають на сонці, не линяють, легкі та достатньо теплі. Дарують приємні тактильні відчуття й недорогі. А ще – нескладні в догляді.
Вироби з поліестеру – легкі й теплі, проте вони не пропускають повітря, тому спати під ними небажано. Із плюсів можна назвати машинне прання, швидкість висихання, яскравість кольорів.
Пледи з флісу та мікрофібри відрізняються підвищеною м’якістю, пухнастістю, ніжністю. Вони чудово пасують дітям, легко перуться й швидко сохнуть.
Натуральні тканини – це, насамперед, бавовна. Проте пледи з бавовни підходять для прохолодної, а не холодної погоди – тобто, не для зимового періоду. Можна використовувати для вкривання разом з вовняним пледом. Купити бавовняні та інші пледи можна за посиланням.
Вовняні пледи: верблюжий, кашеміровий, овечий. Усі вони відрізняються здатністю чудово зігрівати, «дихати» та вбирати вологу. Кашемірові пледи – зазвичай дуже м’які, тоді як вироби з овечої чи верблюжої шерсті – найкраще гріють, мають лікувальні властивості.
Комбіновані пледи – ті, які виготовлені зі змішаних волокон, і також можуть бути дуже якісними й функціональними, оскільки поєднують в собі найкращі властивості обох видів. Комбінований склад пледів – найзатребуваніший на сьогоднішній день.