Рекуперація в приміщенні вважається різновидом вентиляції, основною перевагою якої є рекуперація тепла з відпрацьованого повітря. Ця характеристика має велике значення для подальших експлуатаційних витрат будівлі і дуже часто є одним з основних критеріїв, за якими інвестор вирішив зробити додаткові інвестиції.
Однак не можна забувати, що саме побутові рекуператори забезпечують безперервний повітрообмін, фільтрацію та багато в чому оптимізацію. Такий комфорт неможливий з жодною іншою вентиляцією. Крім того, не можна забувати, що рекуперація ефективно обмінює повітря в усій будівлі без необхідності відкривати вікна, без нашого втручання, тому що це безперервний і автоматичний процес і без величезних втрат енергії, що генеруються системами, які працюють природним чином.
Переваги побутових рекуператорів
При установці та обслуговуванні вентиляційних установок ми вважаємо за краще використовувати досвід і думку монтажної компанії, яка знає переваги і недоліки окремих моделей рекуператорів. Крім усього іншого, від вибору рекуператора залежить, чи буде наша вентиляційна установка:
- Енергоефективною;
- Дешевою в експлуатації;
- Ефективною;
- Безвідмовною;
Який рекуператор вибрати?
На що звернути увагу при виборі пристрою:
1. Ефективність рекуператора;
Ефективність рекуператора, тобто рекуперація тепла. Ефективність рекуператора багато в чому залежить від типу теплообмінника. Найбільшу рекуперацію тепла дають протиточні теплообмінники, ККД яких досягає 95%.
2. Стиснення та продуктивність.
Ці параметри визначають потужність рекуператора. Що стосується ефективності, пристрій слід вибирати таким чином, щоб гарантувати повітрообмін у вибраних приміщеннях, а також у всьому будинку, зберігаючи при цьому верхню полицю стандарту, передбаченого чинними правилами.
Компресія – це параметр, який показує, який опір в установці може подолати рекуператор і гарантувати вентиляцію, яка не відхиляється від стандартів. Високий статичний тиск свідчить про те, що рекуператор здатний подолати високий опір установки. Швидкість пружини позначена символом - Па. Щоб оптимально підібрати статичний тиск, його значення повинно бути в межах від 150 Па до 200 Па.
Тип вентиляторів. Рекуператор повинен працювати і зазвичай працює 24 години на добу 7 днів на тиждень. Тому він повинен бути оснащений довговічними та енергозберігаючими вентиляторами.
Найсучасніші вентилятори, що використовуються в рекуператорах, це вентилятори постійного струму, які характеризуються меншим енергоспоживанням, більшою довговічністю та меншим шумом.