Катаракта є дуже поширеним захворюванням ока. Найголовніша причина цього захворювання це помутніння кришталика ока. Головний симптом катаракти – прояв туману. Світ хворого виглядає ніби через каламутне скло.Чіткість видимої людиною картинки безпосередньо залежить від прозорості кришталика. Так само кришталик виконує світлозаломлюючу, акомодаційну, розділову та захисну функції. При катаракті кришталик поступово втрачає свою ідеальну прозорість, каламутніє, людина бачить навколишній світ, як через брудне запотіле скло. Іноді змінюється і цвітіння.
Катаракта найчастіше розвивається у літньому віці. У пацієнтів віком понад вісімдесят років катаракта виявляється практично у 100% випадків. Катаракта - хронічне захворювання, що поступово розвивається, без лікарського втручання веде до повної втрати зору
Лікування катаракти в медичному центрі Oculus:
- Вікова катаракта. Операція проводиться без загального наркозу та можлива у будь-якому віці, навіть 100+;
- Вторинна катаракта. Лікування помутніння задньої капсули кришталика;
- Вроджена катаракта. Операція з видалення вродженої катаракти у немовлят;
- Лікування катаракти після травми ока, опіків, внаслідок перенесеної хвороби.
Лікування катаракти можливе лише хірургічним шляхом - це операція з видалення катаракти. У кришталику ока немає кровоносних судин, це еластична лінза білкової структури. Протягом життя він зазнає природних вікових змін. Тому єдиним методом лікування прогресуючої катаракти є мікрохірургічна операція із заміни кришталика https://oculus.lviv.ua/blog/ophthalmology/zamina-krichtalika-oka/.
Факоемульсифікація катаракти
Безпосередньо помутнілий кришталик дробиться і розчиняється з допомогою ультразвуку. Потім, на його місце встановлюється штучна лінза у складеному стані. Вона самостійно розправляється та займає місце природного кришталика. Найбезпечніший та найефективніший варіант.
Екстракапсулярна екстракція катаракти
Проводиться через великий розріз на рогівці ока, через який видаляється уражений кришталик. Починається операція з попередньої підготовки пацієнта та знеболювання. Причому анестезія проводиться як місцева (закопуються краплі, робляться ін'єкції), і загальна. Необхідність використання загальної анестезії (наркозу) заздалегідь узгоджується з пацієнтом і застосовується за відсутності серйозних протипоказань.