Військова агресія росії спричинила загальну мобілізацію в Україні, внаслідок чого, багато з наших співвітчизників вирушило до гарячих точок задля захисту Держави. Але, деякі громадяни, ще на етапі медичної комісії стикаються з несправедливим рішенням головних лікарів ТЦК. У зв’язку з цим, чимало українських захисників запитує, які захворювання є підставою для звільнення з військової служби та наступним виключенням з обліку.
В Україні існує безкоштовна гаряча лінія юридичної асоціації, яка допомагає вирішувати безліч питань, пов'язаних з діями цивільних у період воєнного стану. Останнім часом, не рідко звертаються щодо питань звільнення із ЗСУ за станом здоров’я. І кількість подібних звернень вражає. Скористайтеся вільним часом, щоб отримати 77 фріспіни за підтвердження телефона від популярного казино з вражаючим асортиментом слотів.
Дійсно, причини для подібного звільнення присутні у чинному законодавстві, тому їх повинен знати кожен вояк, який має незадовільний стан здоров’я. Вони прописані у профільному законі “Про військовий обов’язок та військову службу” - ЗУ №2232 - 12. Зокрема, тут зазначаються всі наявні причини на отримання свободи від служби в українській армії.
Підстави для написання рапорту на звільнення за станом здоров’я під час війни
Із такими причинами для звільнення може стикнутися будь-хто із військових, зокрема контрактники та мобілізовані. Загальною умовою є висновок ВЛК про непридатність за станом здоров’я та виключення з обліку. Перед проходженням медогляду треба:
- Написати рапорт командиру про необхідність термінового медичного обстеження;
- Якщо військовий знає свій діагноз, можна провести звіряння з актуальним розкладом хвороб (наказ Міноборони №402). Це докладний додаток до Положення про військово-лікарську експертизу ЗСУ;
- Далі треба проходити медичний огляд та чекати висновку голови ВЛК;
- Якщо діагноз/и підтверджений лікарями, треба скласти рапорт на звільнення на ім’я командира з наданням висновку;
- Останнім кроком є очікування рішення про звільнення людини із ЗСУ за станом здоров’я та її виключення з обліку.
Начебто все просто, але військові часто стикаються з поширеними питаннями, наприклад, як правильно оформити рапорт чи що робити у випадку затримки рішення з боку командуючого. Дані питання можна вирішити за допомогою юриста у військових справах. Такий спеціаліст допоможе вірно оформити папери та захистити права військовослужбовців.
Які ще існують підстави для звільнення з армії України
Загалом, служба у військах нашої країни поділена на кілька різновидів, тому і звільнення класифікується по різному. Це можуть бути строковики, офіцерський склад, призовники та резервісти, контрактники та кадровики. Люди можуть звільнитися за низкою підстав, і по-перше, це досягнення граничного віку - 60 років.
Далі, згідно закону, військовослужбовець може подати рапорт за станом здоров’я. Ще однією, але неприємною підставою є звільнення за тяжке порушення прав з судовим обвинуваченням. Щодо правопорушень, звільнити можуть, якщо суд ухвалив позбавлення волі, обмеження волі, або позбавлення військового звання.
Окремо, звільнитися дозволяють екстрені сімейні обставини, чи інші поважні причини. Наприклад, виховання дитини до 18 років, яка має інвалідність, необхідність догляду за хворою дружиною або догляд за батьками з інвалідністю. Щоб військового звільнили, йому треба надати всі необхідні підтверджуючі папери.