Однією з наймасштабніших французьких подій була велика французька революція. Для світу вона стала своєрідною інструкцією з переворотів. Тому зовсім не дивно, що розробники ігор достатньо часто використовують революцію у своїх ігрових сюжетах. Кожна гра по-своєму показує велику французьку революцію. Як правило, у таких іграх гравцям показують важливі події того періоду. Однією з подій є взяття Бастилії, а також страта короля. Також часто розробники порушують питання істориків — наявність якихось таємних спільнот. Жодних переконливих свідчень змови немає.
Ситуація у країні, мода, політика
Гравці потрапляють у новий для себе історичний світ. Він відрізняється від звичних ігор, наприклад, таких як igrovyeavtomati. Тут перед ними предстає Франція, у якій панували неврожай та голод. А про королівську казну краще було зовсім не казати, бо вона була критично мінімальною. Тоді країні доводилося брати великі кредити. Деякі ігри, наприклад Unity показують місцевих селян того часу як натовпу неконтрольованих варварів. Під час створення гри науковий консультант попередив розробників, що в них виходить гра з роялистичним ухилом.
Мода та політика, а разом з ними й вищий світ займають окреме місце у таких іграх. Деякі ігри максимально висвітлювали вплив романтичних відносин на політику. В такій грі, як Ambition потрібно з нуля вибудовувати зв'язки у вищих колах паризького суспільства. Це потрібно для того, щоб не потрапити на гільйотину. Однією з головних деяких ігор є наряди героїв. Вони навіть впливають на думки оточуючих про героя.
Трибунал та страта короля
Щоб краще роздивитися судовий процес того часу, можна відкрити We. The Revolution, де гравець буде у ролі судді. У цій грі можна ознайомитися з різними верствами суспільства під час революції. Ця гра навіть пропонує прочитати секретний лист короля, що було знайдено у його сейфі. Навіщо був потрібен секретний сейф? Так король зберігав документацію не призначену для чужих очей:
- секретні документи;
- особисті листи.
Сейф чомусь у грі відкриває сам Наполеон. У грі був продемонстрований сам процес відкриття того секретного сейфу. Трибунал в іграх про французьку революцію є найкривавішим періодом. Суд не мав юридичної основи, це був головний інструмент у руках політиків, що захопили владу. Цікавий факт — багато людей, підтримуючих трибунал, пізніше самі пройшли через нього та були страчені.