Реєстрація індивідуального підприємця - це легкий початок започаткування власного бізнесу. Зареєструватися як індивідуальний підприємець можуть особи, яким виповнилося 16 років. Законодавець визначає підприємницьку діяльність як самостійну, систематичну ініціативну господарську діяльність. ЇЇ результатом має стати отримання прибутку.
Коли ви визначилися зі справою, якою хочете займатися, настає момент державної реєстрації. Як це зробити – читайте далі.
Методи реєстрації
Реєстрація відбувається за місцем прописки особи, яка хоче займатися підприємницькою діяльністю. За законом реєстрація ФОП у Львові, Києві, Харкові чи будь-якому іншому місті України можлива кількома методами – через держреєстратора (документи подаються через Центр надання адміністративних послуг) та в режимі онлайн на сайті Мін'юсту.
Реєстрація в ЦНАП
Процедура передбачає наступні кроки.
- Вибір КВЕДів. Всі види підприємницької діяльності класифіковані та структуровані, тому слід ознайомитися з класифікацією та обрати найбільш підходящий для вас КВЕД.
- Заповнення заявки. Заява про реєстрацію, в якій ви особисто надаєте свої персональні дані, подається державному реєстратору.
- Подача документів. Для подання заяви ви передаєте держреєстратору копію документа, що посвідчує особу, та ІПН. При правильному заповненні всіх документів, наступного дня можна отримати документ, який підтверджує держреєстрацію.
Реєстрація онлайн
Державна реєстрація за допомогою офіційного сайту Міністерства юстиці України передбачає наступні кроки.
- Отримання електронного цифрового підпису. Отримати електронний підпис можна у центрі перевірки ключів або подати заявку в мережі на сайті Приватбанку.
- Вибір КВЕДу. Цей крок є обов'язковим при всіх способах реєстрації.
- Реєстрація на сайті Мін'юсту. Зареєструйтесь онлайн і заповніть заявку, яку необхідно підписати цифровим підписом.
Для реєстрації ІП достатньо чинного внутрішнього українського паспорта та індивідуального податкового номера. Копії цих документів разом із заповненою заявою завантажте на сайт Мін'юсту.
Державна реєстрація приватного підприємця в Україні безкоштовна. Якщо ж вам у цьому процесі допомагатиме юридична компанія то вам потрібно буде сплатити за нотаріальні послуги. Сьогодні, до речі, дуже актуально звертатись для реєстрації ФОП до спеціалістів, адже так процес стає значно простішим.
Особливості реєстрації
Після реєстрації потрібно визначитися із системою оподаткування. Законодавство України передбачає два варіанти: загальну та спрощену систему. При виборі загальної системи оподаткування перейти на спрощену ви зможете тільки з наступного кварталу. Фактично з моменту державної реєстрації індивідуального підприємця до подання заяви на спрощену систему оподаткування проходить 10 календарних днів.
При реєстрації у ДПІ знадобиться не тільки єдина державна реєстрація, копії паспорта та ІПН, а й довідка про прибутки та збитки. Також перед відвідуванням податкової інспекції виберіть банк і відкрийте там розрахунковий рахунок, який ви будете використовувати в процесі ведення підприємницької діяльності.