Нанесення тілесних ушкоджень громадянину досить часто зустрічається у будь-яких кримінальних справах, адже відповідальність за скоєння даного злочину може наставати навіть за заподіяння легких синців. Однак, якщо легкі тілесні ушкодження кваліфікувати не складно, то із тяжкими та середньої тяжкості тілесними ушкодженнями виникають зазвичай проблеми в правоохоронних органів. Це пояснюється тим, що їх заподіяння супроводжується значним пошкодженням органів людини та наявністю інших обовʼязкових кваліфікуючих ознак, які підлягають доказуванню по справі для надання оцінки дій правопорушника. А тому дана тематика є завжди актуальною. У цій інформаційній статті ми поговоримо про те, яка може бути допомога професійних адвокатів по ст. 121 та ст. 122 ККУ - умисні тяжкі та середньої тяжкості тілесні ушкодження.
Який склад злочину за ст. 121 та ст. 122 ККУ?
Обʼєктом будь-яких тілесних ушкоджень є здоровʼя громадянина, адже саме на нього посягає правопорушник своїми діями чи бездіяльністю.
Обʼєктивна сторона даних злочинів характеризується такими формами, а саме:
- діяння - виражається у вчиненні активних дій правопорушником (наприклад, завдавання удару потерпілій особі із використанням різних засобів) або проявляється у формі бездіяльності (наприклад, правопорушник не вчинив ніяких дій, що могли запобігти заподіянню тілесних ушкоджень, хоча повинен був це зробити);
- наслідки - обовʼязкове заподіяння шкоди здоровʼю потерпілої особи;
- причинний звʼязок - він повинен існувати між діянням, що вчинив правопорушник та наслідками, що настали.
Основною різницею в обʼєктивній стороні між тяжкими та середньої тяжкості тілесними ушкодженнями є такі характеристики, а саме:
- тяжкі - тілесне ушкодження, що є небезпечним для життя в момент його скоєння, оскільки через його нанесення може настати смерть потерпілої особи; що спричинило повну втрату будь-якого органу особи або належного його функціонування (наприклад, втрата ока, руки або ноги); спричинення каліцтва статевих органів або поява психічної хвороби; переривання вагітності; знівечення обличчя, яке не підлягає відновленню; поява стійкого розладу здоровʼя потерпілої особи (в даному випадку слід розуміти втрату працездатності особи не менш як на 33%);
- середньої тяжкості - тілесне ушкодження, що в момент його скоєння не є небезпечним для здоровʼя та життя потерпілої особи, а також те, що не потягло за собою наслідків, що визначені в ст. 121 ККУ. Але при цьому воно спричинило тривалий розлад здоровʼя потерпілої особи (більше ніж на 3 тижні) або незначну втрату працездатності (від 10% до 33%).
Субʼєктивна сторона даних злочинів характеризується наявністю прямого умислу на заподіяння тілесних ушкоджень, оскільки правопорушник бажає настання наслідків у формі нанесення шкоди здоровʼю потерпілої особи. Крім цього, також обовʼязковими для встановлення є мотив та мета скоєння злочину, оскільки потрібно розуміти чому правопорушник вчинив дане правопорушення та таким чином вірно кваліфікувати його діяння.
Субʼєктом даних злочинів є фізична та осудна особа, що на момент скоєння злочину досягла 14 річного віку.
Чим може бути корисним звернення до адвоката по ст. 121 та ст. 122 ККУ?
Для визначення правильної кваліфікації по скоєнню злочину у формі тілесних ушкоджень слід обовʼязково звертатися до професійних адвокатів, оскільки їх роль у таких кримінальних справах важко переоцінити. Професійні адвокати завжди розуміються на складних питаннях по вчиненню тілесних ушкоджень на практиці, тому що вони завжди враховують наявність багатьох чинників по кримінальний справі, а саме: існування конкретної мети для скоєння злочину, поведінка потерпілої особи до моменту вчинення злочину, наявність помʼякшуючих та обтяжуючих обставин, обстановка, час та місце здійснення злочину тощо. На практиці це дозволяє ефективно захищати інтереси обвинуваченої чи підозрюваної особи.
Тому, якщо у вашому житті сталася ситуація, де вас обвинувачують по ст. 121 чи ст. 122 ККУ та намагаються притягнути до кримінальної відповідальності, то негайно слід використовувати конституційне право особи на захист. Досвідчені юристи із адвокатського обʼєднання “Брати Федорови” не допустять спотворення правди, а тому зроблять усе можливе для захисту інтересів клієнтів компанії та запобігання їх незаконному переслідуванню з боку правоохоронних органів влади. Не зволікайте та звертайтесь за отриманням кваліфікованої правової допомоги саме до нас!