У навчальному році 2024/2025 на Київщині не має залишитися шкіл, де навчання відбуватиметься виключно дистанційно. Про це пишуть новини Вишгорода з посиланням на заяву голови Київської обласної військової адміністрації (КОВА) Руслана Кравченка.
Під час засідання, присвяченого підготовці до нового навчального року, Кравченко підкреслив важливість забезпечення належних умов для очного навчання. Головним питанням наради було завершення будівництва та капітального ремонту укриттів у навчальних закладах області. За його словами, до початку навчального року планується завершити капітальний ремонт восьми укриттів, а до кінця року — ще дванадцяти.
Наразі тривають ремонтні роботи в 107 освітніх закладах, як зазначає “Вишгород онлайн”, з яких 25 проходять капітальний ремонт. Руслан Кравченко зазначив, що всі роботи мають бути завершені до початку вересня, щоб діти могли навчатися в безпечних умовах.
Голова КОВА також наголосив, що в разі, якщо з 2 вересня учні не зможуть відвідувати школу через неналежний стан укриттів, то субвенцію, виділену на їх облаштування, буде перенаправлено на підтримку інших громад, які ефективно реалізують свої проєкти. Термін підготовки до навчального року вже сплинув, тому необхідно докласти всіх зусиль, щоб навчальні заклади Київської області могли функціонувати в очному форматі.
Кравченко підкреслив, що у минулому навчальному році близько 97% шкіл в області працювали в очному або змішаному форматі. Це свідчить про прагнення забезпечити дітям повноцінний навчальний процес навіть в умовах складної ситуації, яка склалася через війну. Він також додав, що забезпечення безпеки дітей під час навчання є першочерговим завданням, і держава готова підтримувати ті громади, які активно працюють над створенням належних умов для навчання.
Завдяки зусиллям місцевої влади та керівництва області, Київщина має стати прикладом регіону, де школярі можуть отримувати знання в безпечних умовах, а дистанційне навчання залишиться лише додатковим, а не основним форматом.
Нагадаємо, що в Київській області не всі навчальні заклади працювали в очному форматі навчання через нестачу укриттів для розміщення всіх учнів шкіл. Застосовували навчання у різні зміни або гібридним формат навчання (частково дистанційно або очно).