18:29, 13 липня 2019 р.

Трускавець

Фото з мережі інтернет

Фото з мережі інтернет

Якщо ви втомились від щоденної суєти, та прагнете повернути собі душевну та фізичну рівновагу, курорт Трускавець саме для вас. Чисте карпатське повітря наповнює легені свіжістю букових та хвойних лісів; краєвиди гірських хребтів милують око та дарують відчуття умиротворення.

Курортний Парк. Трускавець

Курортний Парк. Трускавець

Містечко Трускавець, яке зачаїлося у передгір’ї Українських (Східних) Карпат, вважається одним з найкращих бальнеологічних курортів світу. Розташоване на висоті 350 метрів над рівнем моря та не забруднене промисловими відходами, воно створене, щоб давати людям найцінніше – здоров’я.

Клімат курорту помірно теплий та вологий з лагідною зимою та не спекотним літом. Найхолодніший місяць – січень (середня температура -4°С), найгарячіші місяці – червень і серпень (+22°С). Найбільша кількість опадів спостерігається на курорті в кінці весни, а також в перші місяці літа. Найменше опадів – зимою.Курортний Парк. Трускавець

Незважаючи на невелику кількість місцевого населення (близько 26600 чоловік), курорт приймає щорічно майже 200 тисяч гостей, які приїзджають як для грунтовного лікування, так і для проходження курсу реабілітації. У Трускавці отримують оздоровлення не лише жителі України, але й інших країн Європи та світу. Трускавець, багатий на природні мінеральні джерела, здатний конкурувати з такими відомими європейськими курортами, як Карлові Вари та Баден-Баден, а згідно деяких показників (урологічна лікувальна база) він не має аналогів у Європі.


Хоча історичні згадки про Трускавець є досить давніми (вони сягають часів славетної Київської Русі), як бальнеологічний курорт місто почало розвиватися з 1820 року, коли при бурінні нафтової свердловини були випадково виявлені підземні мінеральні джерела. Ще через деякий час (у 1827 р.) споруджується перша водолікарня, і Трускавець отримує назву курорту. Теодор Торосевич, львівський фармацевт, був першим, хто почав детально досліджувати мінеральні води Трускавця. Спочатку вода використовувалась виключно для мінеральних купань, але після дослідів Торосевича її назначають і для внутрішнього застосування.

Курортний Парк. Трускавець

Курортний Парк. Трускавець

У 1911 р. Трускавець стає одним з найкращих престижних польських курортів з унікальною дерев'яною архітектурою в карпатському стилі. На той час управителем курорту був Раймонд Ярош, який став головою акціонерного товариства та багато вклав у процвітання міста. Було прокладене залізничне сполучення із станцією, проведено електрику, спроектовані і побудовані нові вілли, модернізована медична база. У 1931 році тут проживало 3 тис. мешканців і близько 15 тис. відпочиваючих та хворих людей щорічно приїзджали на курорт. У 70-х рр. з'являється новий бювет мінеральних вод, два палаци культури, нові залізничний та авто вокзали… Кількість жителів та відпочиваючих збільшується в 10 разів.

Трускавець відомий своєю мінеральною водою «Нафтуся». Не секрет, що існує багато інших вод такого типу, близьких за своїм складом до «Нафтусі». Особливістю трускавецького джерела є те, що його склад будується не на неорганічній солі, як на інших курортах, а на органіці нафтового походження. Саме через це джерело привертає до себе особливу увагу. Геологи встановили, що «Нафтуся» в Трускавці була утворена на місці колишнього скупчення нафти та озокериту. Атмосферні опади проходять крізь ґрунтовий «фільтр» на глибину 30-50 метрів та поповнюють джерело. Ось чому при використанні цієї цілющої води навіть до 20 тисяч літрів щодня її запаси не вичерпуються.

Курортний Парк. Трускавець

Курортний Парк. Трускавець

Крім «Нафтусі» на курорті Трускавець існують й інші магнієво-кальцієві і сульфатно-гідрокарбонатні мінеральні джерела. Багато з них як і «Нафтуся» унікальні у своєму роді. Це – «Софія», «Броніслава», «Юзя», «Марія». Загалом близько 14 різних джерел.

За допомогою цих природних ліків у Трускавці є можливість отримати лікування як від гастроентологічних захворювань (хвороби шлунку, печінки, підшлункової залози…), так і від урологічних (пієлонефрити, захворювання нирок, запалення сечового міхура, сечокам’яні хвороби…) Пройшовши санаторно-курортне лікування, чоловіки мають змогу відновити потенцію. Мінеральна вода «Юзя» завдяки високому вмісту гліцерину омолоджуюче впливає на шкіру, а «Броніслава» використовується для лікування верхніх дихальних шляхів. Багато інших джерел застосовують для зовнішнього використання при прийманні ванн, гідромасажу та зрошувань. Такими методами виліковують артрити та остеохондрози.

Курортний Парк. Трускавець

Курортний Парк. Трускавець

Унікальність Трускавця полягає й у родовищі озокериту, яке знаходиться за 4 км від курорту. Це родовище – єдине у світі. У середні віки озокерит використовувався для виробництва свічок, які поставлялися навіть у Ватикан. Після глибшого дослідження цього «мінерального воску», вчені курорту почали на його основі розробляти нові медичні препарати та лікувати захворювання пов’язані із запальними процесами бронхів та легень, сечовивідних шляхів і простати, а також при гінекологічних патологіях, в тому числі – безплідді.

Сьогодні курорт Трускавець продовжує розвиватись, будуються нові готелі та санаторії, удосконалюється інфраструктура. Трускавець розвивається і у медичному плані: запроваджується сучасне медичне обладнання, використовуються новітні методи діагностики.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Трускавець
live comments feed...