• Головна
  • Дифтерія наступає - медики рекомендують вакцинуватися! У Трускавці вакцина є
07:52, 31 жовтня 2019 р.

Дифтерія наступає - медики рекомендують вакцинуватися! У Трускавці вакцина є

Дифтерія наступає - медики рекомендують вакцинуватися! У Трускавці вакцина є

20 зареєстрованих хворих на дифтерію в Україні, з яких 18 – протягом жовтня. Така статистика небезпечної інфекційної недуги, яка цьогоріч має шанс перерости в епідемію. Області, у яких уже злягли хворі: Луганська, Хмельницька, Закарпатська, Тернопільська та Київська. Ескулапи б’ють на сполох і кажуть - дифтерія підкошує українців через низький відсоток вакцинації як дорослого так і дитячого населення. А ще медики бояться, щоб не повторився сценарій 90-х років, коли недуга сотнями вкладала на лікарняні ліжка. Тоді, за даними МОЗ, через масову відмову від вакцинацій Україна пережила епідемію цієї недуги. В 90-х роках на небезпечну інфекційну хворобу захворіли 20 тис. людей, майже 700 померли. Сьогодні рівень вакцинації від дифтерії і далі не всиляє оптимізму: щеплення від недуги по Україні мають менш, як 70% дітей і ще нижчі показники серед дорослих.Ситуацію ускладнює те, що антидифтерійної сироватки в Україні майже немає, її обіцяють тільки завезти.

Трішки оптимістичніші дані з вакцинації в курортному Трускавці. За інформацією головного лікаря ТМЛ Ігора Стасика - план вакцинації від дифтерії для дорослого населення на 2019 р складав 1300 осіб, із них станом на 25 жовтня вакциновано 966 людей, тобто 74,3%. Що стосується дітей – то вакцинацію від дифтерії до року часу отримали 117 малюків (71%) при плані в 165 дітей. Ревакцинацію від дифтерії проведено дітям старшим за рік в кількості 665 осіб (89%) при плані – 745 осіб.

Головний медик Трускавця пан Стасик наголошує, що вакцинація – єдиний спосіб захистити себе від недуги. Навіть якщо вакцинована людина занедужає – то імунізація вбереже її від небезпечних ускладнень дифтерії.

- Дифтерію відносять до гострих інфекційних захворювань, які передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин. Дифтерійний токсин вкрай негативно впливає серцево-судинну систему, розвиваючи міокардит, також може провокувати інфекційно-токсичний шок, загальну інтоксикацію організму, сильні розлади в роботі нервової системи, нирок, легеневої системи. Найчастіше хвороба проявляється так: набрякають слизові оболонки горла і утворюється щільна плівка, вона блокує дихальні шляхи і може призвести до смерті, - констатує медик.

Стасик.jpg

Стасик.jpg

Також, за словами Ігоря Стасика, на початку своєї медичної кар’єри особисто зіштовхнувся із важким випадком дифтерії у місцевого жителя.

- Як сьогодні пам’ятаю, на дифтерію занедужав двадцятилітній хлопець. Врятувати життя пацієнту вдалося, однак свій слід хвороба залишила – дала ускладнення і хлопець став інвалідом, - розповідає пан Стасик.

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація дітей, згідно з календарем профілактичних щеплень   і ревакцинація дорослих (кожні 10 років). Ігор Стасик наголошує: у трускавецькій поліклініці вакцина для щеплень є в достатній кількості. Вакцина індійського та болгарського виробництва, безкоштовна для всіх. Тож медик рекомендує не випробовувати долю, а вакцинуватися та бути в безпеці.

Додамо, дифтерія підступна тим, що хворобу одразу важко виявити, її симптоми схожі на ангіну чи гостру вірусну інфекцію. Однак, коли з’являється набряк слизових горла та його опухлість – може бути уже запізно. Загалом захворювання на дифтерію має наступні прояви:

·         біль у горлі,

·         підвищена температура, лихоманка,

·         набряк слизової оболонки ротоглотки,

·         наліт на мигдалинах сірого кольору, осиплість голосу,

·         набряк шиї,

·         збільшення шийних, підщелепних лімфатичних вузлів.

Наталя Зелена

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дифтерія #вакцінація
live comments feed...