15:00, 17 травня 2020 р.
Надійне джерело
03247.com.ua завітали на Миколаївське сміттєзвалище. Борислав повторить шлях Миколаєва?
фото - 03247.com.ua
14 травня 2020 року відбулась пресконференція міського голови Борислава Ігоря Яворського щодо питання упорядкування міського сміттєзвалища.
За словами Ігоря Яворського, 26 квітня був останній день роботи на сміттєзвалищі орендаря ТзОВ "КОМ-ЕКО-БОРИСЛАВ 2010" в особі директора Василянського О. В, а 27 квітня об’єкт за рішенням сесії міської ради та виконавчого комітету був переданий КП "ЕКО-МІСТО", директором якого є Сорока І. В. На сьогодні об’єкт є небезпечним й завдає шкоду довкіллю.
Попередній орендар, господарюючий з 2010 року, у зв’язку з порушенням законодавства, має позивні вимоги суду про закриття сміттєзвалища. Тож існує загроза закриттю об’єкта. Проте, якщо й закривати, то в цивілізований спосіб, - розповів Ігор Яворський.
На конференції були присутні спеціалісти, що обізнані в галузі вивезення, перероблення і заховання сміття, котрі поділились думками щодо вирішення проблеми на бориславському сміттєзвалищі. Зокрема, розповіли про революцію на Миколаївському сміттєзвалищі, на якому були деякі аналогічні проблеми, що й на звалищі у Бориславі. Тому, гості конференції - адвокат, керуючий партнер юридичної компанії «АйЕмПартнерс», депутат Львівської міської ради Роман Іванців та Богдан Михалусь, засновник і власник компанії «ГрінЕра Україна» (компанія займається вивезенням, переробленням і захованням сміття) можуть взяти під свій контроль ситуацію на бориславському об’єкті й таким чином реформувати його.
Роман Іванців – адвокат, керуючий партнер юридичної компанії «АйЕмПартнерс», депутат Львівської міської ради:
Звалище у Миколаєві експлуатувалося 50 років. Проте, ми були готові взяти його під своє керівництво. За допомогою коштів, взятих за додатковий об’єм сміття з інших населених пунктів, була можливість зробити порядок на об’єкті.
Сміттєзвалище втрамбували, все перешарували в ґрунт, навіть сміттєві кульки з дерев вручну познімали, навели порядок до вимог ДБН та ДСанПіН. На об’єкті поставили камери, шлагбауми тощо. Також зробили й комп’ютеризований офіс.
Зараз у Бориславі критична ситуація з сміттєзвалищем. Прийде час, й люди зрозуміють, що за сміття, яке привозять, платять гроші. Але тільки в тому випадку, коли будуть збудовані належним чином об’єкти, які унеможливлюють шкоду для навколишнього середовища.
Богдан Михалусь – засновник і власник компанії «ГрінЕра Україна» (компанія займається вивезенням, переробленням і захованням сміття):
Бориславське звалище розташоване на підвищенні, його обдуває вітер й розносить навсібіч. Фільтрати на бориславському звалищі несуть загрозу для довкілля й людей, що живуть поблизу. Потрібно дуже ретельно контролювати підземні води, не допускати їх забрудненості й провести очищення потоків.
Ми вже провели геодезичну зйомку звалища й виявили, що сміття виходить за межі території об’єкта. Наше завдання – впорядкувати сміття й розмістити його у межах території звалища.
Також, потрібно втрамбувати й перешарувати сміття. В практиці, відкрита ділянка по площі не повинна перевищувати 50 м. кв. Крім того, ввести систему цілодобового відеонагляду, зробити дорогу та один в’їзд, освітлення, поставити ваги й шлагбаум. Звичайно, міні офіс теж потрібен.
Дискутували на пресконференції довго. Обговорювали можливості впровадження досвіду реформування Миколаївського звалища у Бориславі. Як запевняють спеціалісти, не має значення, чиє сміття будуть завозити у Борислав. Головне – скільки коштів за це сміття отримає місто.
Міський голова Борислава Ігор Яворський каже, що він не готовий остаточно висловитись щодо вирішення питання упорядкування міського сміттєзвалища, адже наразі тривають активні дискусії.
Поки ситуація з бориславським звалищем в стані невагомості й остаточного рішення не прийняли, журналісти 03247.com.ua вирішили завітати в гості на сміттєзвалище у Миколаїв й на власні очі побачити реформування об’єкту, про яке експерти розповідали на конференції.
Як виявилось, на звалищі у Миколаєві справді відбулись певні зміни у кращу сторону. При в’їзді вантажівки проходять документальну перевірку, сміттєзвалище впорядковане й утрамбоване, а задля безпеки об’єкта, на території встановлені відеокамери.
Проте, на ваги вантажівки не заїжджають. Прямують розвантажуватись без перевірки на об’ємність сміття.
Працівниця Миколаївського ПАТ "Пасічний кар'єр "Дністер" розповідає, що пропрацює тут понад 14 років. За 2017-2018 роки на звалищі справді відбулись позитивні зміни, зокрема, сморід чути в рази менше.
На запитання журналістів про зважування вантажівок при в’їзді, жінка відповіла, що два роки тому машини заїжджали на вагу, і за цю послугу розрахунок проводила фірма ТОВ "ІНВЕСТИЦІЙНА ФІРМА "ЕКОТЕХ". Натомість зараз, із незрозумілих для нас причин, цього не відбувається.
Отож, позитивні зміни на сміттєзвалищі у Миколаєві направду відбулись. Сміття впорядковане, смороду стало в рази менше, об'єкт знаходиться під наглядом камер й приймає сміття з усього Миколаївського району. Проте, чому машини не заїжджають на ваги - відповідь журналісти не отримали. За останні два роки після розірвання договору з ТОВ "ІНВЕСТИЦІЙНА ФІРМА "ЕКОТЕХ", сміттєзвалище Миколаєва помалу повертається до попереднього стану.
На сьогодні питання упорядкування сміттєзвалища у Бориславі залишається не вирішене. Яке рішення приймуть й чи буде підтримка громади, наразі невідомо. Хотілося, щоб в перспективі на звалищі у Бориславі був порядок й об'єкт приносив чималий дохід, який, зокрема, позитивно вплине на розвиток нафтового міста й вирішення нагальних проблем Борислава.
фото - 03247.com.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:10
19 листопада
14:06
19 листопада
11:00
19 листопада
10:00
19 листопада
22:00
18 листопада
18:00
15 листопада
10:50
15 листопада
live comments feed...