• Головна
  • Польща готова платити більше, аби повернути українців
Робота
09:01, 4 червня 2020 р.

Польща готова платити більше, аби повернути українців

Робота
Польща готова платити більше, аби повернути українців

У сусідній країні знову зростає попит на працівників з України, але цьогоріч, як стверджують агенції з працевлаштування, полякам доведеться платити за українську працю більше.

Якщо в квітні у Польщу приїхали працювати 34 тисячі українців, то вже в травні їхня кількість зросла втричі - до 94 тисяч. Про це пише Rzeczpospolita з посиланням на Головне управління прикордонної служби Польщі. І ці ж цифри підтверджують агенції, які займаються працевлаштуванням громадян України. Відновленню напливу заробітчан в сусідню країну сприяє те, що розмороження економіки після карантину збіглося в часі з сезонними роботами в аграрній сфері.

"В логістиці й аграрній сфері попит на працівників з-за кордону на 20% вищий, ніж рік тому", - сказав президент агенції EWL Анджей Коркус.

Він додав, що потреба в заробітчанах у ресторанній й готельній сфері впала до мінімуму під час пандемії. У виробничих галузях теж вона скоротилася.

Президент агенції з працевлаштування Personnel Service Кшиштоф Інглот вважає, що в Польщі зараз працює приблизно на 300-400 тисяч українців менше, ніж рік тому. І головна причина такого скорочення - пандемія. Приблизно 200 тисяч українців поїхали з Польщі через коронавірус. Крім того, приїзд сезонних робітників зараз ускладнений через пандемію. Людям доводиться проходити 14-денний карантин після перетину кордону.

"Вартість приїзду працівників з України зараз втричі вища, ніж торік", - каже Інглот.

Його компанія Personnel Service останнім часом наймала 150-300 українців на роботу щотижня в споживчій, логістичній сфері, а також на виробництві побутової техніки. Для цього доводиться покривати витрати за проїзд автобусами і проходження карантину.

Ще далі зайшла компанія Gremi Personal, яка з травня організовує чартерні рейси для робітників з України. В суботу у Варшаві приземлиться літак з вже другою групою зі 185 українців, які будуть працювати в сфері електроніки, логістики, а також в споживчій сфері.

"Попит на робочу силу великий і зростає", - каже генеральний директор Gremi Personal Томас Бодевич.

Та головною проблемою наразі лишається обмеження щодо перетину кордонів, - пише джерело.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...