15:19, 20 червня 2020 р.
В Бориславі можна здати аналіз на COVID-19
Відтепер у Бориславі можна пройти тест на COVID-19.
Проводять тестування за допомогою методу імуноферментного аналізу крові.
Тест на Covid-19: кому, для чого, як застосовувати…
фото ілюстративне - ukrinform.ua
Де можна здати аналіз?
Можна здати аналіз для тестування на Covid-19 за допомогою методу імуноферментного аналізу у відділенні поліклініки, що на вул. Куліша, та у відділенні дитячої поліклініки, що на вул. Героїв ОУН-УПА.
Коли проводять тестування і як записатися?
Забір крові для проведення ІФА-тестування здійснюють з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 11:00, за обов’язковим попереднім скеруванням сімейного лікаря.
Ціна тестування?
Як проінформував в. о. директора КНП «ЦМЛ м. Борислава» Юрій Трускавецький, вдалось досягнути домовленість із представниками медичної лабораторії “ДіаВіта Мед” про зниження вартості тестування для мешканців м. Борислава.
Ціна діагностики – 150 грн. (попередня вартість – 360 грн.)
Для детальнішої інформації контактуйте із сімейним лікарем.
Контакти сімейних лікарів м. Борислава:
ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО ТЕСТИ ІМУНО-ФЕРМЕНТНОГО АНАЛІЗУ (ІФА-ТЕСТИ) НА COVID-19
Тести імуно-ферментного аналізу (ІФА-тести) на COVID-19
Імуно-ферментний аналіз — це вид аналізу, за допомогою якого виявляється комплекс «антиген — антитіло», який виробляється коли організм уражений вірусом. Цей комплекс утворюється завдяки імунологічній реакції антигену з відповідним антитілом.
Метод ІФА-тестування визначає імуноглобуліни двох типів: M і G. Якщо виявляється M, то це говорить про гострий процес захворювання, якщо G — то людина перехворіла або інфікувалася вірусом і виробилися антитіла до цього захворювання.
Використання ІФА-тестів для виявлення антитіл COVID-19 врегульоване наказом МОЗ від 20.05.2020 № 1227 «Про затвердження змін до Стандартів медичної допомоги „Коронавірусна хвороба“» (COVID-19).
Навіщо потрібен ІФА-тест?
ІФА-тести дозволять розвантажити систему діагностування COVID-19 та підвищити її ефективність, однак для встановлення діагнозу залишається виключно результат ПЛР (лабораторна діагностика).
У пацієнтів з початком імунної реакції організму та виділення антитіл може знизитися контагіозність (заразність) вірусу.
Дослідження показують, що протягом 7 днів після появи симптомів у пацієнта, ПЛР тести давали позитивний результат практично в 100% випадків. Якщо пацієнт звернувся пізніше, показник дещо падає. Надалі чутливість методу ПЛР знижується.
Є підстави вважати, що контагіозність вірусу є наслідком імунної реакції організму зараженого зі зростанням рівня нейтралізуючих антитіл.
Відмінність ІФА-тестів від ПЛР та експрес-тестів
Для ІФА-тестування необхідні лабораторні умови та спеціальне обладнання. При цьому аналізують сироватку крові, а не саму кров, як у випадку з експрес-тестами, і не матеріали мазків, як у випадку ПЛР.
ІФА-тест виявляє імунну реакцію на вірус — рівень антитіл.
Експрес-тести також виявляють антитіла в організмі як відповідь на антиген, проте мають низьку чутливість та специфічність порівняно з ІФА-тестами.
ПЛР-дослідження виявляє вірус, тобто його генетичний матеріал.
Таким чином, позитивний результат ІФА-тесту буде додатковою підставою для ПЛР-дослідження.
Наголошуємо: ПЛР залишається єдиним видом дослідження, який дає підстави для встановлення діагнозу «COVID-19».
За інформацією Бориславської міськради
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:16
13 січня
live comments feed...