09:30, 16 липня 2020 р.
Держекоінспекція виявила порушення в утриманні рисів та оцелотів на приватному обійсті Борислава
У Бориславі на приватному подвір’ї сім’я утримує декілька різновидів диких тварин родини котячих. Держекоінспекція виявила порушення в утриманні цих тварин.
Звірі живуть у вольєрах на території приватного будинку. Великі кішки – рисі, оцелоти, сервали та бобкети – домашні улюбленці сім’ї із Борислава. У приватному будинку в центрі міста подружжя утримують диких тварин вже три роки. Втім, популярність до тварин прийшла нещодавно.
А з нею і перевірка. Державна екологічна інспекція навідалась до сім'ї 15 липня, - повідомляє Захід.нет.
«Багато людей, звичайно, побачивши ось ці малесенькі кліточки 2 х 1 м, помилково зробили висновок, що лише тут утримуються ці кицьки. Тому пішли усі скарги», – каже власниця великих кішок Лія Левицька.
За нормами, площа вольєра для однієї рисі має бути не менше 20 квадратних метрів. На вісім тварин тут 100 м2. Взимку є й опалення.
«Більшість часу повноцінні два роки ці сервальчики, так само як і рисі, на загальному великому подвір’ї з нами. Тому що це є наш спосіб життя», – коментує жінка.
Годують їх нежирним м’ясом: курятиною, кролятиною, перепілками. Тому утримання цих кішок – задоволення не з дешевих.
"Щоби цих кішок утримати, то треба кілька тисяч доларів в рік. Їжу, в туалет всякі насипочки ми купляємо. 3-4 тисячі треба, не враховуючи всі вольєри, які я поробив», – каже власник великих кішок Андрій Балан.
Зараз сімейство облаштовує ще й басейн. А на відпочинок їздять окремо, бо має хтось бути з тваринами. Власниця кішок наголошує: всі рисі ручні і виведені в неволі. Господарі мають на їхнє утримання необхідні документи.
Саме походження тварин та умови їхнього утримання цікавили найбільше захисників, які ініціювали перевірку.
«Головне ми знаємо походження цих тварин, що вони завезені зі Словенії, Німеччини, тобто легально вони перетнули кордон. Люди їх легально придбали», – каже представниця організації «Комітет збереження природи» Люся Гинда.
Проте Держекоінспекція виявила замалу площу у бобкетів та оцелотів. Щоб виправити це, власники мають півроку. Також потрібно отримати дозвіл від Міністерства екології на утримання диких тварин.
«Буде складено протокол за порушення статті 88-1 ч.3 КУпАП про відсутність дозволу на утримання тварин в неволі. Це судова стаття і суд буде приймати рішення. Штраф від 1700 грн», – прокоментував начальник відділу Держекоінспекції у Львівській області Микола Барабаш.
Нагадаємо, рись належить до зникаючого в Україні виду тварин, вона занесена до Червоної книги України.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:10
19 листопада
14:06
19 листопада
11:00
19 листопада
10:00
19 листопада
22:00
18 листопада
18:00
15 листопада
10:50
15 листопада
live comments feed...