Новини компаній
18:30, 7 жовтня 2020 р.
Як учаснику закупівлі збільшити свої шанси на перемогу
Новини компаній
Участь в держзакупівлі Прозоро дає можливість підприємцям заробляти більше, працюючи з надійними покупцями. Щоб укласти договір про постачання, необхідно перемогти в тендері, а для перемоги важливі всього дві умови:
- запропонувати товар, послугу або роботу, які точно відповідають вимогам замовника;
- за підсумками торгів запропонувати найбільш вигідну цінову пропозицію.
Покупець не може відхилити пропозицію із суб'єктивних причин, і саме в цьому головний плюс державних тендерів — кожен їхній етап відбувається справедливо та прозоро.
Однак існує ряд помилок, які можуть коштувати постачальнику перемоги в закупівлі. Тому важливо пам'ятати про наступні нюанси:
Подавайте разом із пропозицією повний пакет документів
За умовами тендерної документації учасник надає певний пакет документів (це сертифікати, дозволи, декларації тощо).
Бувають ситуації, коли постачальник замість цього намагається пояснити замовнику, чому документ відсутній. Однак яким би детальним не було пояснення, існує правило: якщо зазначений документ можна отримати в одному з державних органів, постачальник зобов'язаний його надати. Винятком можуть бути документи, не передбачені законодавством України для конкретного учасника. Наприклад, виписка з реєстру платників ЄП, якщо він платить ПДВ.
Надавайте актуальну довідку про відсутність підстав для дискваліфікації
Учасники держзакупівлі зобов'язані подавати зазначену довідку відповідно до нової редакції Закону «Про державні закупівлі» (далі — Закон). Вона вважається актуальною лише тоді, коли відповідає і ч.1, і ч. 2 статті 17 Закону. На жаль, багато постачальників досі про це забувають.
Перевіряйте, чи дійсний ваш ЕЦП/КЕП
Часто підприємці не перевіряють, за допомогою чого підписують тендерну пропозицію, а потім з подивом дізнаються, що їх дискваліфікували через використання пошкодженої або простроченої ЕЦП/КЕП. Щоб уникнути таких ситуацій, перевіряйте свій ключ на офіційному сайті Центрального засвідчувального органу.
Уважно стежте, яким документам даєте гриф «Конфіденційно»
Під час завантаження файлів у систему Прозорро постачальники можуть визначати їх конфіденційними, щоб захистити вказану в них інформацію від третіх осіб. Однак конфіденційними не можуть бути документи, які містять такі дані про учасника:
- запропоновану ціну;
- технічні специфікації й умови;
- інші критерії оцінки;
- документи, що підтверджують відповідність постачальника кваліфікаційним критеріям, згідно зі ст. 16 і 17 Закону.
Якщо потрібно захистити окремі дані в документах, їх можна заштриховувати (за умови, що це допустимо в конкретному тендері).
Подавайте скаргу в АМКУ, якщо бачите неправомірні дії замовника
Завжди важливо подавати скаргу одразу, щойно замовник вчинив неправомірно. Для успішного оскарження постачальнику знадобиться проаналізувати практику рішень АМКУ з аналогічних питань або заручитися підтримкою досвідчених юристів електронного торговельного майданчика, на якому він працює. Наприклад, таку юридичну допомогу надає майданчик SmartTender.biz.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:10
19 листопада
14:06
19 листопада
11:00
19 листопада
10:00
19 листопада
22:00
18 листопада
18:00
15 листопада
10:50
15 листопада
live comments feed...