11:51, 26 липня 2021 р.
Шляхи передачі і профілактика : як вберегтись від гепатитів!!!
/28 липня – Всесвітній день боротьби з гепатитами/ Гепатит – це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Гепатит B і C - 2 основних типи з 5 різних інфекцій гепатиту - є причиною 96% всіх випадків смерті від гепатиту.
Гепатит В може передаватись:
- при народженні від матері до дитини;
- через незахищені статеві контакти;
- через маніпуляції, пов'язані з контактом з кров'ю (татуювання, пірсинг тощо);
- через використання нестерильного ін'єкційного інструментарію при вживанні наркотиків.
Гепатит В є небезпечним і для працівників охорони здоров'я, які можуть мати травми від уколів голками при догляді за пацієнтами, інфікованими вірусним гепатитом В.
Профілактика гепатиту В:
Найкращий та найбільш ефективний спосіб попередження інфікування гепатитом В - це вакцинація. Згідно з Національним календарем щеплень, першу дозу вакцини проти гепатиту В дитина має отримати упродовж першої доби життя, другу - у 3 місяці, третю - у 6 місяців.
- Передачі вірусу гепатиту В можна запобігти, дотримуючись простих правил:
- Уникайте контактів з кров’ю та рідинами організму інших людей
- Уникайте непотрібних ін’єкцій: вибирайте пероральні ліки замість ін'єкцій там, де це можливо
- Уникайте випадкових статевих контактів, завжди використовуйте презерватив Ніколи не діліться персональними бритвами чи зубними щітками, манікюрними ножицями та іншими засобами індивідуального користування
- Використовуйте тільки стерилізовані інструменти для тату і пірсингу
- Вагітним жінкам, в яких діагностовано гепатит В, потрібно порадитися зі своїм лікарем про те, як запобігти передачі гепатиту до вашої дитини.
Як передається гепатит С:
Вірус гепатиту С в основному передається при контакті з інфікованою кров'ю чи біологічними рідинами інфікованої людини.
Найпоширеніші шляхи передачі гепатиту С:
- маніпуляції, пов'язані з контактом з кров'ю (татуювання, пірсинг тощо);
- використання не стерилізованих побутових та професійних приладів після інфікованої людини (зубні щітки, манікюрні ножиці, бритви тощо);
- використання нестерильного ін'єкційного інструментарію при вживанні наркотиків;
- переливанні крові та її компонентів.
Можлива також передача інфекції під час незахищеного статевого контакту, але це відбувається набагато рідше. Крім того, гепатит С може передаватися від матері до дитини. Гепатит С не передається через грудне молоко, харчові продукти або воду, при побутових контактах, наприклад, обіймах, поцілунках і споживанні продуктів і напоїв спільно з інфікованою людиною.
Профілактика та лікування гепатиту С Вакцини проти гепатиту C не існує, тому профілактика інфекції гепатиту С в основному залежить від маніпуляцій, що пов’язані з контактом з кров’ю. Убезпечитись від гепатиту С використання виключно стерильного ін'єкційного обладнання і належна гігієна рук перед маніпуляціями, правильне і регулярне використання презервативів. За даними ВООЗ, за допомогою противірусних препаратів можливо вилікувати понад 95% людей з інфекцією гепатиту С.
МОЗ України за кошти державного бюджету закуповує інноваційні препарати прямої дії для лікування вірусного гепатиту С. Завдяки унікально низькій ціні на інноваційні ліки, отриманій завдяки ефективним державним закупівлям через міжнародні організації, Україна зможе вилікувати всіх зареєстрованих пацієнтів з гепатитом С безоплатно.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:10
19 листопада
14:06
19 листопада
11:00
19 листопада
10:00
19 листопада
22:00
18 листопада
18:00
15 листопада
10:50
15 листопада
live comments feed...