• Головна
  • Рекомендації медиків: опіки від борщівника
13:15, 5 серпня 2021 р.

Рекомендації медиків: опіки від борщівника

Сезон відпусток часто супроводжується відпочинком на природі, однак приємні спогади можуть зіпсувати несподівані «сюрпризи», зокрема опіки від борщівника. У департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА надають рекомендації як поводити себе з рослиною, щоб не нашкодити власному здоров’ю, а також якою має бути допомога при ураженні шкіри рослиною.

Спочатку рослина росте у вигляді куща та згодом з’являється трубчатий пагін із суцвіттями. Висота борщівника може досягати 3-5 метрів, а товщина стебла – 10 сантиметрів. Найчастіше зустрічається біля річок, на узбіччях доріг, а також де є покинуті занедбані поля та ділянки.

У стеблі та листі борщівника містяться фотоактивні сполуки (фуранокумарини), які у взаємодії з сонячним промінням є небезпечні для шкіри людини.

При потраплянні прозорого водянистого соку рослини на шкіру людини відчутне малопомітне подразнення, однак під дією ультрафіолетового випромінювання активізуються токсичні властивості рослини. Навіть один дотик до борщівника призводить до опіків І-ІІ ступенів, для яких характерне почервоніння та водянисті пухирі. Рани на уражених ділянках тіла проявляються не одразу, а через 1-2 дні, поступово розвиваючись під впливом сонця. Ці опіки можуть погіршувати перебіг інших захворювань шкіри.

Робота з рослиною, така як викошування, передбачає використання спеціального щільного водовідштовхуючого одягу, окулярів та щільних гумових рукавиць. Дітей також необхідно попередити про небезпечність цієї рослини, адже зазвичай, вона стає предметом забави.

Якщо все-таки відбувся контакт з борщівником, потерпілому необхідно надати першу медичну допомогу. Зокрема, варто ретельно промити місце контакту з милом чи піною для вмивання. Проте якщо з’явились пухирі, мочити уражену ділянку не можна. Місце дотику потрібно обробити розчином фурациліну або декасаном та накласти марлеву пов’язку, аби уберегти рани від зовнішнього середовища, зокрема, сонячних променів.

У разі виникнення великих пухирів та серйозних опіків варто негайно звернутись до лікаря.

http://www.tmr.gov.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Трускавец
live comments feed...