Новини компаній
18:10, 29 березня 2023 р.
Здоровий і патологічний перфекціонізм
Новини компаній
Хороший перфекціонізм має загальний позитивний і мотивувальний ефект і призводить до високих досягнень та підвищення продуктивності. Така людина рухається до чогось кращого, вона розвивається, щоб досягти своїх цілей.
Хто такий перфекціоніст
Перфекціонізм – це не завжди щось погане і на межі. Можна бачити, що люди, які мають цю рису характеру, є рушіями до чогось прекрасного і кращого. У них присутнє постійне бажання завжди бути підготовленими і мати свій чіткий план дії.
Щоб зробити корисну справу, для перфекціоніста важливо дотримуватися інструкцій. Якщо хтось дозволить на адресу людини критику, вона її дуже гостро сприймає, тому що звикла мислити, ділячи все на чорне і біле.
Нездоровий перфекціонізм
Люди з патологічним перфекціонізмом також мають прагнення, але вони мають високий рівень турбот і вимог, а це означає, що вони сильніше турбуються про вчинення помилок і пред'являють до себе більше вимог, щоб бути ідеальним.
Таке поєднання очікувань, побоювань і вимог бути найкращим, як пише психолог Ольга Климентович, часто призводить до того, що люди стають більш невпевненими, тривожними, напруженими.
Здорові перфекціоністи
Такі люди більш реалістичні у своїх очікуваннях і пишаються тим, що досягають їх, тоді як патологічні схильні завжди знаходити щось для критики, навіть коли вони досягають своїх цілей.
Здорові перфекціоністи, коли стикаються з певними бар'єрами, можуть відпустити їх, що допомагає їм реагувати більш ефективно. Пристосованість до змін, терпимість до помилок і прийняття обставин, які не залежать від людини – усе це сприяє здоровому вираженню цієї риси.
Як зрозуміти що ти перфекціоніст і почати прибирати шкідливі звички зі свого життя?
Перший крок – це усвідомлення своїх думок і тенденцій. Ви можете навіть спробувати записати ці думки, щоб краще зрозуміти їх. Зосередьтеся на позитивних моментах.
- Дозвольте собі робити помилки. Це не кінець світу, якщо раптом трапилася невдача. Помилки – це можливість вчитися, рости та ставати кращими.
- Ставте більш розумні цілі. Перфекціоністи схильні ставити нереалістичні цілі через нездійсненні стандарти.
- Навчіться приймати критику. Постарайтеся визнати, що здорова критика може бути корисною і є нормальною, бо вона дає нам змогу працювати краще.
- Зосередьтеся на значенні, а не на досконалості. Постарайтеся перемикнути свою увагу на пошук сенсу в тому, що ви робите, замість того, щоб намагатися робити це ідеально.
Однією з передумов перфекціонізму є стиль виховання – жорсткий або зневажливий, інколи як результат добрих намірів батьків, які покладали на дитину великі надії. Негативні переконання сприяють підвищеному страху невдачі, і перфекціонізм може розвинутися як метод подолання цих думок.
Бажання, щоб усе було ідеально, означає, що ми схильні зациклюватись на негативних сторонах нашої роботи або самих себе. Знизьте тиск, який ви чините на себе. Пам'ятайте, що людина, яка чинить на вас найбільший тиск – це ви самі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:17
12 грудня
08:00
12 грудня
18:00
10 грудня
09:00
10 грудня
23:00
9 грудня
live comments feed...